נגישות

היחידה לכירורגית חזה כללית הדסה עין כרם

מחלקת קרדיולוגיה

היחידה לכירורגית חזה כללית

היחידה לכירורגית חזה כללית בבית החולים הדסה עין כרם מתמחה באבחון וטיפול ניתוחי במגוון רחב של מחלות ממאירות ושפירות של בית החזה: הריאות, החלל הפלאורלי, המייצר ודופן בית החזה.

צוות היחידה מטפל במבוגרים ובילדים. הניתוחים מבוצעים בגישות חדשניות וזעיר פולשניות, תוך שימוש בציוד מתקדם. מסגרת האשפוז מאפשרת הענקת טיפול אישי ומיטבי - משלב האבחון הטרום ניתוחי, במהלך הניתוח, בחדר ההתאוששות ובמחלקת האשפוז בתקופת ההחלמה.

על פעולות היחידה

מגוון הניתוחים אותם מבצע צוות היחידה כולל ניתוחים לכריתת גידולים ראשוניים (סרטן ריאה) ושניוניים (גרורות) מהריאות, פינוי זיהומים מחלל בית החזה, טיפול בחזה אוויר ותפליט פלאורלי, טיפול בחבלות חזה, ופעולות אבחנתיות רבות הכוללות ביופסות של רקמת הריאה או קשרי הלימפה בבית החזה.

בנוסף, צוות היחידה מתמחה בטיפול במחלות נדירות יותר של בית החזה כגון גידולים ראשוניים של דופן בית החזה (סרקומה), גידולי קרום הריאה (מזותליומה פלאורלית) וגידולים במייצר (תימומה). כמו כן, לצוות היחידה ניסיון רב בתיקון פגמים מולדים של דופן בית החזה (״חזה סנדלרים״ ו״חזה יונה״), טיפול בהזעת יתר ובתסמונת מוצא בית החזה.

הניתוחים מבוצעים בחדרי הניתוח החדשים בבניין דוידסון שמצוידים בטכנולוגיות מתקדמות. למרדימים ולצוות הסיעודי בחדרי הניתוח ניסיון רב בסיוע בניתוחים אלו. צוות רופאי היחידה הוא מהטובים בארץ. המנתחים, בוגרי בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית, התמחו בבית החולים הדסה והשלימו התמחות על במרכזים מובילים בארצות הברית ( Mayo Clinic, Baylor Collage of Medicine).

עוד על היחידה

היחידה לכירורגית חזה ממוקמת בבניין דוידסון החדיש ומציעה תנאי אשפוז משודרגים. הצוות הרפואי והסיעודי במחלקה פועל בשיתוף פעולה הדוק עם המחלקה לפיזיותרפיה, תזונה, קלינאי תקשורת ועבודה סוציאלית, כדי להעניק את מירב תשומת הלב האישית למגוון הצרכים של המטופלים לאורך כל תקופת האשפוז. לבני המשפחה או החברים יש אפשרות לשהות בנוחות לצד קרוביהם כדי לסייע להם בתקופת ההחלמה.

כל המקרים המופנים ליחידה מובאים לדיון טרום ניתוחי בישיבה רב-תחומית, הכוללת רופאים מומחים ממכון הריאה, אונקולוגיה, דימות, רפואה גרעינית ופתולוגיה. בצורה זו אנו מבטיחים כי הליך האבחון והניתוח (או הטיפול האחר שיוצע) יותאמו אישית לכל המטופלים באופן ייחודי ומקצועי ויבטיחו פתרון אופטימלי לבעיה הרפואית שלהם.

המעקב לאחר השחרור מבית החולים מתבצע על ידי רופאי היחידה במרפאה ציבורית הייעודית לכך. זהו מעקב לטווח רחוק (לפחות חמש שנים), הכולל ביקורות תקופתיות ובדיקות הדמיה של החזה.

מצבים רפואיים

בדיקות

ניתוחים

הדסה כאן בשבילכם

כתובתקומה 12 בבנין דוידסון
שעות ביקור במחלקה08:00 - 20:00
טלפון 02-6776117
זימון תורים02-5842111
דואר אלקטרוני[email protected]