נגישות

מרכז רפואי הדסה הר הצופים

מרכז רפואי הדסה הר הצופים

הדסה המרכז הרפואי הראשון מעל פסגת הר הצופים

 המרכז הרפואי הראשון של הדסה

ההיסטוריה של בית החולים הדסה הר הצופים, שזורה בסיפורה של מדינת ישראל ושל ירושלים.

עם הנחת אבן הפינה לבניין, בשנות השלושים המוקדמות של המאה העשרים, הונחו גם אבני היסוד שמהווים עד היום נר לרגליה של הדסה, בתור אירגון הרפואה הראשון והמוביל במדינת ישראל עד עצם היום הזה.

הדסה המרכז הרפואי הראשון מעל פסגת הר הצופים
המרכז הרפואי הדסה הר הצופים
המרכז הרפואי הדסה הר הצופים משרת את אוכלוסיית ירושלים והיישובים הסמוכים. מחלקות בית החולים הן מהמובילות בארץ ואף בעולם ומעניקות שירותים רפואיים מהמעלה הראשונה

גב' הנרייטה סולד, מייסדת אירגון הדסה, ודר' חיים יסקי – מנהלה הראשון (שלימים נפל יחד עם שבעים ושבעה חללים נוספים, בשיירת הדסה, שהיתה בדרכה להעביר חולים, מבקרים וציוד למרכז הרפואי, רק שבועות ספורים לפני קום המדינה) הניחו בחרדת קודש באדמת ההר את ערכי החמלה, המקצועיות והמצויינות החרוטים על דגלנו.לימים, נבטו וצמחו התקוות שנשתלו אז, ברגבי אדמת ההר, ובליבותיהם של כל המטפלים והמטופלים של הדסה, והפכו את מרכז רפואי הדסה הר הצופים למה שהיא היום.

המקצועיות של הצוותים כולם, משתלבת בצורה בלתי נפרדת עם חום אנושי, רגישות ו"ירושלמיות" שנשאבים מתוך אבני הבניין ההיסטורי.

בית החולים של הדסה בהר הצופים, משרת את אוכלוסיית ירושלים רבתי, ואת הישובים צפונה, ומזרחה לה. מחלקות המרכז הרפואי הן מהמובילות בארץ ואף בעולם, ומעניקות שירותים רפואיים מהמעלה הראשונה.

שני הקמפוסים של הדסה, הר הצופים ועין כרם, עובדים בשיתוף פעולה מלא, ונותנים מענה בכל תחומי הרפואה תוך שימוש בטכנולוגיות פורצות דרך מין המתקדמות בעולם. מחלקות האשפוז של המרכז הרפואי הר 

הצופים מונות מחלקות פנימיות, ילדים, כירורגיה כללית, אורתופדיה, ונשים. בנוסף, בהר הצופים קיימות המחלקות היחידות בירושלים לשיקום כללי וגריאטרי, וכן מרכז לטיפול תומך בסוף חיים.

שירותי המרכז

המרכז לרפואה דחופה, המפורסם בשירות המקצועי שלו, מנקז את כל המקרים הדחופים של אוכלוסיה המונה כמחצית מאוכלוסיית ירושלים רבתי.

בהר הצופים ניתנים בנוסף לכך שירותי רפואת עיניים, קרדיולוגיה, המטולוגיה, אף-אוזן – גרון ואורולוגיה, שירותי אשפוז יום נרחבים למבוגרים ולילדים ומרפאות בכל תחומי הרפואה.

חדרי הלידה בהר הצופים הם החדישים ביותר בארץ, וחדר הצינתור נותן מענה למאות חולים עם אירוע לבבי חריף מדי שנה.

בימים אילו, אנו שוקדים על תכנון הקמפוס החדש של הדסה בהר הצופים. עם הגדילה המאסיבית של אוכלוסיית ירושלים רבתי, נדרש להרחיב גם את שירותי הרפואה שבה, והדסה מתחייבת להמשיך להיות זו שמובילה את הרפואה בעיר.

בניית מרכז השיקום החדש כבר נמצא בעיצומו, ובשנים הקרובות, נמשיך לראות בנייה של מרכזים חדשים בקמפוס החדש של מרכז רפואי הדסה בהר הצופים.

הדסה הר הצופים, מהווה מודל של דו-קיום, שמדינת ישראל יכולה להתגאות בה. אין עוד בית חולים כזה בארץ ובעולם.

מרכז רפואי הדסה מעניקה כבר כתשעים שנה, רפואה אנושית ומקצועית מעל פסגת הר הצופים. צוות בית החולים, ממשיך את מורשתם של הנריאטה סולד ודר' חיים יסקי, ושומר על האווירה היחודית, המשפחתית, של המקום תוך קידום הרפואה לטובת המטופלים, כפי שרק הדסה יודעת להעניק.

אגפי המרכז הרפואי

הדסה כאן בשבילכם

כתובתשדרות צ'רצ'יל 8, ירושלים
שעות פעילותבית החולים פועל 24/7.
זימון תורים*6774
זימון תורים02-5842111
דוא"ל[email protected]