נגישות

הבית של המתמחים והמתמחות בהדסה

המרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה רואה בכל המתמחים והמתמחות, במסלולי ההתמחות השונים, מוקד ומטרה בפני עצמם. למרכז הרפואי מסורת ותרבות של מצוינות קלינית, מחקרית והוראתית המתבטאת ביכולת הכשרה מקצועית חסרת פשרות - כל זאת, תוך הקפדה על סביבת עבודה ורגישות לפרט וצרכיו.

כדי לשמור על מסורת זו ולחזקה, קם במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה מרכז ייחודי ופורץ דרך, "הדסה עילית", שאמון על שימור, טיפוח וחיזוק כח האדם הרפואי הצעיר. המרכז, בראשותו של פרופ' אריה בן יהודה, משקף את החשיבות הרבה שהנהלת המרכז הרפואי מייחסת לעתודה הרפואית הנבנית בבית החולים ואת המשאבים המושקעים בלמידה, בהכשרה ובחוויית ההתמחות.  

מרכז "הדסה עילית" פועל בשלושה אפיקים מרכזיים: למידה והכשרה, מחקר ומצוינות וחווית ההתמחות (ליווי ותמיכה). כל המתמחים והמתמחות בהדסה ייהנו מהשירותים ומהמעטפת של מרכז "הדסה עילית" וילוו על ידי המרכז מרגע הגעתם להדסה ולאורך התפתחותם המקצועית והאישית בבית החולים.

למידה והכשרה – חינוך רפואי מוביל

חינוך רפואי עמד מאז ומעולם במוקד העשייה של כלל המחלקות הקליניות במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה. תחת מרכז "הדסה עילית", ישנו דגש נוסף על יצירת תכניות הכשרה ולמידה, שמטרתן לספק את כלל הידע הקליני והמקצועי הרלוונטי לכל המתמחים והמתמחות באשר הם. תוכנית ההכשרה המשותפת מבוססת עקרון ה- CBME (למידה מבוססת יכולות) והיא מהווה תשתית שבידה לקדם את המתמחים והמתמחות במסלולי התמחותם ולייצר בסיס ידע והעמקה שאינו נופל מתוכניות ההכשרה הטובות ביותר בעולם.

מעבר להכשרה הקלינית בבית חולים אוניברסיטאי מהמובילים בארץ ובעולם במצוינות ומקצוענות, כל המתמחים והמתמחות בהדסה יקבלו מעטפת לימוד בשורה של תוכניות הכשרה ומצוינות. לדוגמא:

הכשרה קלינית מבוססת כישורים: תוכנית התמחות הכוללת לצד הכשרה שוטפת במחלקות, גם למידה המתמקדת בכישורים קליניים הרלוונטיים לכל תחום ותחום- קורסי POCUS, סדנאות סימולציה, למידה בתחומי פליאציה, טכנולוגיות מתקדמות, גנטיקה, דימות וכיוב'. כלל המתמחים יקבלו תוכנית שנתית בהתאם לסילבוס שנקבע במחלקה.

 אפשרויות ללמידה מעשירה: תוכנית לימוד נרחבת המאפשרת העמקה בנושאים שאינם הליבה של תחום ההתמחות הראשי כדוגמת: AI ורפואה, שפות תכנות, שיטות מחקר, רפואה מודעת מין ומגדר, היפנוזה וכיוב'

 תמיכה בהשלמת תארים מתקדמים: אפשרות להשלמת תואר שני בבריאות הציבור או במנהל עסקים במימון המרכז הרפואי הדסה. מותנה בהמלצת מנהל.ת ישירה ובוועדת קבלה.

ליווי אישי (מנטורינג): תוכנית מנטורינג למתמחים ומתמחות בשנה הראשונה להתמחות.

פורום קודקוד: תוכנית מנהיגות למתמחים ראשיים: 12 מפגשים שנתיים לכלל המתמחים והמתמחות הראשיים (Chief Residents)

הזדמנויות למחקר ופיתוח עבור כלל המתמחים והמתמחות: אפשרות להשתלבות במחקר לאורך מסלול ההתמחות: מעבדתי, מחקרי נתונים או השתלבות במחקרים בשילוב התעשייה. מענקי מחקר זמינים במנגנונים תחרותיים.

כנסים וימי למידה ייעודיים: מימון השתתפות בכנסים בארץ ובעולם לצד קיום כנסים ייעודיים למתמחים ולמתמחות של הדסה.

אולפן בערבית ובאנגלית: בהתאם לרצון ולצרכים.

חווית ההתמחות - ליווי ותמיכה

מרכז "הדסה עילית" מכיר בצרכים האישיים של כל אחד ואחת ופועל מתוך ההבנה שיש לספק מערכת תומכת, מכילה ורגישה שתעמוד לרשות המתמחים והמתמחות. המתמחים והמתמחות בהדסה יקבלו מעטפת כוללת של ליווי ותמיכה בשגרת עבודתם וחיי היום-יום שלהם כרופאים ורופאות בהדסה.

המרכז אינו מהווה תחליף למחלקת רווחה ופרט בהדסה או למחלקת משאבי אנוש, אלא תוספת המחזקת את המערך הפרטני ואת תשומת הלב לצרכים השונים של המתמחים והמתמחות. למשל:

השקעה בסביבה חברתית מיטיבה וליווי אישי: קיום אירועים חברתיים משותפים למתמחים ולמתמחות בהדסה; ליווי ותמיכה במהלך תקופת ההתמחות ושגרת חיי היום-יום של המתמחה בבית החולים; הנגשה של מידע רלוונטי וחשוב למתמחה ויצירת רשתות תקשורת יעילות וכו'

הקפדה על סביבת העבודה: שמירה על זכויות על עובד ועובדת תוך הקפדה על תנאי עבודה הולמים.

קידום מחקר ומצוינות בשלבי ההתמחות

המרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה חותר למצוינות בכל התחומים ובכל השירותים המוצעים בו. בהתאמה, מרכז "הדסה עילית" מקדם ומייצר הזדמנויות למחקר ולפיתוח מקצועי עבור כלל המתמחים והמתמחות בהדסה המעוניינים בכך. לצד הנגשה ויצירה של תשתית כוללת המעודדת למחקר, יתקיימו גם מספר תוכניות מובחרות וייחודיות במנגנון תחרותי.

רוצה לשמוע עוד על מרכז "הדסה עילית" ועל התמחות במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה?

המרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה רוצה בטובתם של כל המתמחים והמתמחות הנכנסים בשערי המרכז. מרכז "הדסה עילית" מהווה פונקציה משמעותית שאין דומה לה בארץ, המלווה את המתמחים והמתמחות מרגע כניסתם למסלול ההתמחות בהדסה ואף לפני כן. אנו מזמינים אתכם, הרופאים והרופאות המעוניינים להתמחות בהדסה, להיות עמנו בקשר ולשמוע עוד על מרכז "הדסה עילית" והיותו בית תומך ומקדם עבור המתמחים והמתמחות שלנו.

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם מרכז "הדסה עילית"

הדסה כאן בשבילכם