נגישות

בית הספר לרנטגנאות ודימות הדסה

בית הספר לרנטגנאות ודימות הדסה

ביה"ס לרנטגנאות ודימות: לראות לעומק, לדעת

מקצוע הרנטגנאות והדימות, הוא המקצוע המפותח ביותר, כיום, מבין המקצועות הפארה רפואיים. הרנטגנאים עוסקים בבדיקת חולים באמצעים הדימותיים המתוחכמים ביותר, המוסיפים להתפתח ולהשתכלל במהירות, והם זקוקים לידע רב במכלול המקצועות הרפואיים והמדעיים. אנו, מכשירים אותם לכך.

להיכנס לעולם הרפואה בדלת הראשית:

הרנטגנאות היא כרטיס הכניסה שלך לעולם הרפואה המרתק והמעניין ביותר. מי לא חלם אי פעם לעסוק ברפואה? הרנטגנאות היא המקצוע הפארה רפואי היחידי, המאפשר השתתפות מקרוב, כמעט בכל שטחי הרפואה; הרנטגנאים נוטלים חלק בכל ארוע רפואי חשוב בבית החולים, ונמצאים קרוב קרוב למרכז העניינים. התלות שקיימת מצד הרפואה ברנטגנאות ובדימות, הופכת מקצועות אלה לחשובים ביותר, למרכזיים בעולם הרפואה.

מקצוע הרנטגנאות והדימות בעולם המערבי הולך ומתפתח, והרנטגנאים מקבלים תפקידים מורכבים הדורשים ידע רפואי רב.

לקבל תואר ראשון B.Sc ותואר דימותן רפואי (רנטגנאי מוסמך)

הלימודים בבית הספר הם בשיתוף אוניברסיטת בר – אילן, והם מקנים שני תארים, כאמור: תואר ראשון בדימות רפואי (B.Sc) המחלקה למדעי חברה ובריאות, של אוניברסיטת בר – אילן, וכן תאר רנטגנאי מוסמך, כששני התארים תלויים זה בזה – לא ניתן לקבל האחד ללא האחר.

לאחר קבלת התארים, ניתן להמשיך ללמוד לקראת תואר שני, במגוון מקצועות אקדמיים, וכן להמשיך ללמודים על בסיסיים – למודי התמחות, בתחומי דימות שונים. הלימודים באוניברסיטה נערכים שלוש שנים מלאות.

האם יש תעסוקה במקצוע, לאחר קבלת התואר?

עד כה, לבוגרי ביה"ס, יש 100% תעסוקה!!! אנו מחזיקים בשיא התעסוקה לבוגרים!

לפי התחזיות הנוכחיות, ההתפתחות המתמדת של הרנטגנאות והדימות, תאפשר לנו ולבוגרינו לשמור על שיא זה גם בעתיד, אם כי, לא בנבואה אנו עוסקים. עם זאת, יש לזכור כי במצב הכלכלי הקיים היום במדינה, מקצוע המקנה תאר אקדמי, אפשרויות תעסוקה מגוונות ובטחון כלכלי, אינו עניין של מה – בכך, ומקצוע הרנטגנאות, בניגוד למקצועות רבים אחרים, מקנה כל אלה.

מהי תכנית הלימודים?

ביה"ס לרנטגנאות ודימות של הדסה, מכשיר רנטגנאים לעיסוק בתחומי רנטגן ודימות מתקדמים, כרנטגן קונבנציונאלי, ממוגרפיה, טומוגרפיה ממוחשבת [ C.T ], אולטרה סאונד, אנגיוגרפיה ודימות פולשנית, תהודה מגנטית [ M.R.I ], רפואה גרעינית ורדיותרפיה.

משך הלימודים הוא שלש שנים, בהן משולבים למודים עיוניים וקליניים בבתי החולים של הדסה, ולמודים אקדמיים באוניברסיטת בר – אילן, במסגרת כוללת של כ – 45 שעות שבועיות.

הלימודים באוניברסיטה מתקיימים יומיים בשבוע, במשך שתי שנות הלמוד הראשונות, עם סימסטרי קיץ בין שנה ראשונה לשניה ובין שנה שניה לשלישית [סה"כ שישה סימסטרים] והלימודים בהדסה, נערכים שלשה ימים בשבוע במשך השנתיים הראשונות, וארבעה ימים בשנה שלישית.

באוניברסיטה לומדים הסטודנטים שלנו שילוב מקצועות של מדעי חיים ומדעי חברה כגון: אנטומיה, התנהגות ארגונית, פיסיולוגיה, פיסיקה, פיסיקת קרינה, סטטיסטיקה, פסיכולוגיה, אתיקה רפואית, גנטיקה, משפט ורפואה, אימונולוגיה, מחשבים, שיטות מחקר, כלכלת בריאות, מערכות בריאות, בטיחות קרינה, מחשוב הרנטגן, ביולוגיה, CT, U.S.

בבית הספר, בהדסה, נלמדים המקצועות הרפואיים – אנטומיה [נלמדת גם באוניברסיטה], סיעוד, רדיוגרפיה ורדיוגרפיה מתקדמת, פוטוגרפיה דימותית, תפיסה כוללנית של הרנטגנאות הכוללת מגוון גדול של נושאים רפואיים בכירורגיה, אורטופדיה, רפואה פנימית ועוד, דימות רפואית, נושאים התנהגותיים רלבנטיים,

רפואה גרעינית, רדיותרפיה והתנסות קלינית בכל יחידות הרנטגן והדימות.

מהו אופי ביה"ס, או מדוע כדאי ללמוד דווקא בהדסה?

בית הספר מקפיד על כיתות קטנות, אווירה לימודית וחברתית טובה וחמה, עם דגש על כלל צרכי התלמיד, יעוץ אישי ודרכי למידה מיוחדות, ללא לחץ שלילי וחרדת בחינות בחלק ממקצועות הלימוד. בבית ספרנו אנו לומדים בעזרת שיטות למידה מיוחדות, הקיימות רק בבית הספר שלנו, שיטות המחזקות ידיעת החומר, חברתיות ועזרה הדדית. אנו נשתדל ככל יכולתנו להביאך לרמה מקצועית גבוהה מאד, עם למידה מעניינת, רגועה מלחצים שליליים ובהנאה רבה.

אוריינטצית ביה"ס היא האדם, על מבנהו הגופני, הנפשי ותחלואיו.

גישת ביה"ס היא גישה של פתיחות, עם אפשרות רבה ליצירתיות למודית, נקיטת יוזמה ומעורבות הסטודנטים בכל שלבי הלימוד, גישה של למודים ברמה גבוהה מאד, עם שיטות למידה מיוחדות, מאתגרות, אך בסבלנות וללא לחצים מיותרים.

המורים בביה"ס הם מטובי המורים בתחומם, בארץ. מעבר לאיכותם המקצועית הגבוהה, המורים מלמדים מתוך אכפתיות, דאגה לתלמידים, לידיעותהם ולהצלחתם.

המהפכה הטכנולוגית

בשנים האחרונות, השתנתה עבודת הרנטגנאים ללא הכר, והיא כיום עבודה ממוחשבת בעיקרה, מבחינת המכשור בו אנו עוסקים. נכון, הדגש היה וישאר, האדם. עם זאת, כדי לבדוק את החולים אנו משתמשים במיכשור, וכדאי מאד ללמוד מראש את המיכשור המודרני והחדשני ביותר. במכוני הרנטגן והדימות של הדסה, קיים המכשור החדשני בעולם; טכנולוגיות חדישות, ממוחשבות, מאפשרות בדיקות וטפולים שאך לפני שנים אחדות היו בחזקת מדע בדיוני. האפשרויות ללמוד ולבדוק חולים מרחיקות לכת, ומבטיחות עיסוק מתוחכם ביותר, מעניין, עם אופקים רחבים, הממשיכים להתרחב עוד ועוד.

בית ספר, בו משולבות הטכנולוגיות המתקדמות בעולם, מקצועיות שאין לה מתחרים, דאגה לחולה העומד בראש מעייניו, עם דאגה רוחנית, למודית וחברתית לסטודנטים, תוך פיתוח הפרט ועם עניין לראותו מממש אישיותו ויכולותיו בצורה הטובה והמהנה ביותר, הוא בית ספר שטוב ומומלץ ללמוד בו!

תנאי הקבלה לביה"ס:

לבית ספרינו, אנו מחפשים תלמידים אוהבי האדם, הרפואה והטכנולוגיה, המוכנים להשקיע בלמודים ברמה גבוהה בתחומים אלה, עם רצון להשגיות ולמעורבות.

דרישות הקבלה הן:

מבחן פסיכומטרי כלל אוניברסיטאי.

תעודת בגרות מלאה.

ראיון אישי.

אזרחות ישראלית.

שכר הלימוד:

שכר לימוד מלא לאוניברסיטת בר אילן, כפי שנקבע על ידה, ותשלום

2500 ₪ לכל שנת למודים, לבית הספר בהדסה.

לפרטים נוספים:

בדבר פרטים נוספים, ניתן לפנות ליעוץ טלפוני, או לפגישה אישית בתאום מראש, אצל לרינה גורביץ במספרי הטלפון הבאים:

6776503 –02  [הטלפון הישיר של מזכירות ביה"ס]

5844628–02

בטלפון הישיר של מזכירות ביה"ס, ניתן להשאיר הודעות במשיבון; בבקשה להשאיר הודעה מפורטת וברורה, למען נוכל לטפל בכל פנייה ביעילות.

אצלינו אין "יום פתוח": כל יום הוא כזה! ביה"ס על צוותו ותלמידיו, מזמין אותך לבוא, להתרשם, לשוחח עם תלמידים כדי לברר באמת "איך זה", או לשוחח עם תלמידים טלפונית. כל שצריך הוא לטלפן אלינו ולקבוע ביקור.

ניתן לפנות גם בכתב למען:

רינה גורביץ, בית הספר לרנטגנאות ודימות, בית החולים הדסה הר הצופים, ת.ד 24035, ירושלים 91240.

רצוי מאד לשמור מספרי הטלפון שלנו וכתובתנו, להמשך התקשורת עם ביה"ס. לאחר קבלת טפסי ההרשמה המלאים בביה"ס, ובהנחה כי קיימות כל הדרישות המוקדמות, מוזמנים המועמדים לראיון אישי.

בהצלחה רבה!

תכניות ומסלולים