נגישות

האגף למחקר, פיתוח וחדשנות

מחקר, פיתוח וחדשנות

הדסה הינה המרכז המוביל למחקר רפואי בישראל. בשני בתי החולים של הדסה ישנם כ -300 מדענים (רופאים וחוקרים) וכ 200 סטודנטים לתואר שני ושלישי העוסקים בכל רמות המחקר הרפואי – בסיסי, תרגומי וקליני.

דגש מיוחד מושם בהדסה למחקרים תרגומים, אשר מגשרים בין מחקרי מעבדה לבין הטיפול בחולה.

מעבדות המחקר בהדסה הן חלק בלתי נפרד מהמחלקות הרפואיות ובנוסף ישנם מספר מרכזי מחקר בין-מחלקתיים וביניהם: המכון לתרפיה גנטית, המרכז לחקר תאי גזע עובריים, היחידה לכירורגיה ניסויית, יחידת הציקלוטרון לפיתוח חומרי הדמיה חדשים ועוד.

תחומי המחקר במוסד מקיפים את כל תחומי הרפואה ובכללם: רפואה ממוקדת אישית, תרפיה גנטית, תרפיה בתאים, טיפולים בתאי גזע, טיפולים אימונולוגיים, פיתוח מכשירים רפואיים ועוד רבים.

בבתי החולים של הדסה תשתיות מודרניות ומעבדות המצוידות בהתאם לביצוע מחקרים ברמה הגבוה ביותר. לרשות החוקרים עומדת תשתית מכשור מהמתקדמות בעולם ובכללם: מתקן חדיש להדמיה של בעלי חיים (Wohl Center for translational research), חדרי עבודה נקיים (GMP), בנק רקמות, חדרי ניתוח לחיות גדולות וקטנות היחידה לניסויים קליניים פאזה 1 ועוד.

כמות ניכרת של מחקר בהדסה נעשית בשיתוף פעולה עם מדענים מבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית ועם חוקרים ממוסדות מובילים רבים אחרים בארץ ובחו"ל.

איכות המחקר הגבוהה משתקפת במספר הרב של מענקים לאומיים ובינלאומיים המקבלים מדעני הדסה מגופי המימון התחרותיים ביותר, כגון המכון האמריקאי הלאומי לבריאות (NIH), האיחוד האירופי (EC), הקרן הלאומית למדע (ISF), הקרן הדו-לאומית עם גרמניה (GIF) ועם צפון אמריקה (BSF) ורבים נוספים.

למעשה, הדסה זוכה מידי שנה ליותר מ 50% מהמענקים המחולקים על ידי הקרן הלאומית למדע לבתי חולים בישראל.

גם מספר המאמרים הרב (כ-600) המתפרסמים בעיתונות המדעית מידי שנה על ידי חוקרי הדסה מצביעה על היקף ואיכות המחקר המתקיים במוסדנו.

בנוסף, למחקרי המעבדה, מאות ניסויים קליניים נערכים בהדסה מידי שנה הן מחקרים ביוזמת חוקרים והן ביוזמת חברות התרופות והציוד הרפואי. מטרתם של מחקרים אלה היא לקשר בין התגליות המדעיות שנעשו במעבדה לרווחת החולה על מנת להגשים את חזונה של הדסה להרחיב את גבולות הגילויים הרפואיים, לקדם את החינוך הרפואי ולהפוך את הטיפול הרפואי לטוב יותר.

האגף למחקר, פיתוח וחדשנות אחראי על קידום המחקר במוסד תוך בניית חזון מחקרי למוסד, יצירת שיתופי פעולה עם מכוני מחקר בארץ ובעולם, קשר עם גופי המימון השונים, מתן ייעוץ בנושאי מחקר להנהלה, לגופי פנים וחוץ, השתתפות בפורומי מחקר, נציגות בוועדות מחקר שונות (בטיחות, אתיקה, פיקוח ובקרה וכ'ו), גיוס וטיפול בתרומות ועוד.

בשנת 2014 הוקמה עמותת קרן המחקרים ע"י הסתדרות מדיצינית הדסה – קרן המחקרים יחד עם האגף למחקר ופיתוח מטפלת בכל הצדדים האדמיניסטרטיביים של ניהול המחקרים: החל מסיוע לחוקרים ומדענים בהגשת בקשות למימון, טיפול בחוזי המחקר, פיקוח וניהול תקציבי המחקרים, ניהול הקשר מול הגופים המממנים, גיוס כח אדם מחקרי ועוד. כמו כן מפעילה קרן המחקרים תכניות מימון פנימיות לסיוע לחוקרים.

הדסית - הינה חברת היישום של הדסה הפועלת למסחור תוצאי המחקר של חוקרי הדסה ומטפלת בקשר עם חברות התרופות והציוד הרפואי.

תחומי פעילות

מרכז חדשנות הדסית

הדסית היא חברת העברת הטכנולוגיה והחדשנות של המרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה. אנו מביאים לשוק טכנולוגיות ומוצרים רפואיים מצילי חיים.

על ידי מינוף המחקר והניסיון הקליני פורץ הדרך של הדסה ורתימת מודלים עסקיים, חדשנות ושיתוף פעולה חדשים, אנו יוצרים סינרגיות בין האקדמיה, התעשייה והרפואה שמשנות את הפנים של שירותי הבריאות ברחבי העולם.

הדסה כאן בשבילכם

כתובתהדסה עין כרם, בנין ישפרו, קומות 3 - 4.
שעות פעילותיש לוודא את שעות הפעילות במרכז לזימון תורים.
טלפון02-6776075
זימון תורים02-5842111
פקס02-6434701
דואר אלקטרוני[email protected]