נגישות

התמחות ברפואה בהדסה

המרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה

המרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה שם את המתמחים והמתמחות ברפואה ואת החינוך הרפואי בראש משימותיו. היסטוריה של 100 שנות רפואה והוראה מובילה ושיתוף פעולה הדוק ויומיומי עם האוניברסיטה העברית, יצרו בהדסה תרבות של מצוינות קלינית ויכולת הכשרה הטובה ביותר בישראל.

אנחנו מחויבים לכך שמי שיתחילו אצלנו התמחות בכל אחת מהמחלקות, יסיימו את מסלול ההכשרה כרופאים ורופאות מובילים בעולם הבריאות הישראלי. מסלולי ההתמחות השונים יכולים להיות ארוכים, קשים ומתישים, דורשי עבודה מאומצת ותהליכי למידה מורכבים. במקביל, המסלולים כולם מציעים חוויית למידה מקצועית, הזדמנות להתנסות ועצמאות, סביבה דינמית ומקצועית, בהנחיית רופאים ורופאות מובילים בתחומם בארץ ובעולם. בסוף הדרך - תהיו לא פחות ממצוינים ומצוינות בתחום ההתמחות הנבחר.

המרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה פועל בשני קמפוסים - בעין כרם ובהר הצופים, הנמצאים בצידה המערבי והמזרחי של העיר בהתאמה, ויחד מהווים מרכז רפואי שלישוני, שכולל את כלל המחלקות הקליניות. שני הקמפוסים עובדים בשיתוף פעולה מלא ונותנים מענה בכל תחומי הרפואה תוך שימוש בטכנולוגיות פורצות דרך מין המתקדמות בעולם. למרכז הרפואי גם שלוחות נוספות ברמת גן ובית שמש כמו גם שרותי רפואה מחוץ לישראל.

המרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה מוביל את בתי הספר למקצועות הרפואה בירושלים ביחד עם האוניברסיטה העברית. החיבור בין שני המוסדות, שהינו ייחודי ויחידי מסוגו בארץ, הוא משמעותי ויקר מפז מבחינת שיתופי הפעולה בתחומי ההוראה והמחקר. כרבע מכלל הצוות הרפואי בהדסה מעורב במחקר ובעל תקן אקדמי בפקולטה לרפואה.

ההתמחות הרפואית בכל המחלקות בהדסה כוללת תוכנית הכשרה עשירה. המתמחים והמתמחות נחשפים למגוון מקרים עצום הכולל מקרי קיצון ומצבים רפואיים נדירים, זוכים לעבוד לצד מיטב הרופאים והרופאות, מתנסים בטכנולוגיות ובמכשור הרפואי החדש ביותר שקיים ונהנים מהאפשרות לקדם מחקר במסגרת אישית או קבוצתית. בסיום ההתמחות, ובהתאם לרצונות וליכולת של כל אחד ואחת, ניתנות אפשרויות להמשך התמחות בישראל ובעולם, ורשת הקשרים הענפה של צוותי הרפואה בהדסה מסייעת במציאת השתלמות (Fellowship) קלינית או מחקרית רלוונטית.

אנחנו מזמינים אתכם ואתכן להצטרף לצוות המובחר של המתמחים והמתמחות ברפואה בהדסה. בואו להצטיין ולהפוך לרופאים ולרופאות הטובים ביותר!

הכירו את הקמפוסים שלנו:

בית החולים הדסה עין כרם

בית החולים האוניברסיטאי הדסה עין כרם ממוקם בדרום-מערב ירושלים, ליד שכונת עין כרם. בית החולים מהווה מרכז רפואי שלישוני ובו מרכז טראומה לאומי ומעל ל- 130 מחלקות ויחידות רפואיות.

במרכז ניתנים כלל השרותים הרפואיים הקיימים בישראל, והוא כולל מעל ל- 1000 מיטות אשפוז, מרכז להשתלות איברים, מכון קרינה מתקדם עם קרינת הפרוטונים היחידה בארץ, חדרי ניתוח חדישים עם ציוד דימות, רובוטיקה וקרינה מגוונים, מכשירי דימות מתקדמים, ומעבדות קליניות המאפשרות ביצוע מגוון אדיר של בדיקות. בית החולים מטפל למעשה בכל היבט של הרפואה המודרנית שאפשר להעלות על הדעת ומשמש מרכז הפניה לאומי ולעיתים גם בינלאומי למקרים הרפואיים המורכבים והמאתגרים ביותר.

בהדסה עין כרם עובדים כ- 1200 רופאים ורופאות, כאשר רבים מהם השתלמו בחו"ל בהתמחויות-על בכל אחד מתחומי המומחיות שלהם, ונחשבים מובילים בתחומם בישראל.

בית החולים הדסה הר הצופים

בית החולים האוניברסיטאי הדסה הר הצופים ממוקם במזרח העיר ירושלים, בסמיכות לקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית. מחלקות בית החולים הן מהמובילות בארץ ואף בעולם, ומעניקות שירותים רפואיים מהמעלה הראשונה. המרכז לרפואה דחופה, מנקז את כל המקרים הדחופים של אוכלוסייה המונה כמחצית מאוכלוסיית ירושלים רבתי.

בהר הצופים ניתנים בנוסף לכך שירותי רפואת עיניים, קרדיולוגיה, המטולוגיה, אף-אוזן-גרון ואורולוגיה, שירותי אשפוז יום נרחבים למבוגרים ולילדים ומרפאות בכל תחומי הרפואה. מחלקות האשפוז של המרכז הרפואי הר הצופים מונות מחלקות פנימיות, ילדים, כירורגיה כללית, אורתופדיה, ונשים. בנוסף, בהר הצופים קיימות המחלקות היחידות בירושלים לשיקום כללי וגריאטרי, וכן מרכז לטיפול תומך בסוף חיים. בית החולים מוביל את פתיחתו של מרכז שיקומי חדש שיהווה מוקד שיקומי מוביל ברמה הארצית ויציע שירותי שיקום מקיפים.

הדסה הר הצופים, מהווה מודל של דו-קיום ומעניק לצוות הרפואי הזדמנויות ייחודיות ואווירה משפחתית.


צרו איתנו קשר

רוצה להיות איתנו בקשר?

רוצה לקבל מידע נוסף על מסלולי ההתמחות השונים במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה?

רוצה לשמוע על תהליך הקבלה למסלולי ההתמחות?

 מוזמנים ומוזמנות ליצור איתנו קשר ישירות!

פרטים ליצירת קשר עם המחלקות והיחידות השונות בבתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים, מופיעים במידע הפרטני על תוכניות ההתמחות השונות.