נגישות

האגף ההמטולוגי הר הצופים

האגף ההמטולוגי הר הצופים

האגף ההמטולוגי

האגף ההמטולוגי במרכז הרפואי הדסה הר הצופים, שהחל משנת 2000 עומדת בראשו פרופ׳ דינה בן יהודה, הוא אגף עצמאי שמורכב ממספר מחלקות ויחידות: שתי מחלקות (המטולוגיה ו-השתלת מח עצם), היחידה ההמטולוגית בהר הצופים (מספר מיטות אשפוז במחלקה הפנימית וכן אשפוז יום גדול), היחידה לפלזמהפרזיס, בנק הדם, יחידת הקרישה, המעבדות ההמטולוגיות לאבחון וכן מעבדות מחקר, יחידת המחקרים הקליניים ההמטולוגיים והמרפאות ההמטולוגיות וקרישה.

האגף ההמטולוגי

המוניטין שרכשה המחלקה בעשורים האחרונים מושך חולים המבקשים ייעוץ וטיפול מתקדם למחלות ההמטולוגיות השונות.

האגף המטולוגי בבית חולים הדסה עושה מאמץ להגיע במהירות לאבחנה המדוייקת של המחלה, ולהביא את הטיפולים הטובים והמתקדמים ביותר למטופלים. במקביל לכך, רופאי האגף והצוות המקצועי - החל משירותי המעבדה, דרך הצוות הסיעודי וכלה במנהלי היחידות והמחלקות - מלווים באופן אישי את כל המטופלים, ודואגים לחולים המתמודדים עם מחלות דם שונות בתחומי ההמטולוגיה הרבים: אנמיות מולדות ונרכשות, בעיות קרישה ודמם, בעיות שפירות של מערכת הדם ובאבחון וטיפול בכל סוגי הממאירות ההמטולוגיות כגון לוקמיה (כרונית ואקוטית, מיאלואידית ולימפואידית), לימפומה מכל סוג ומיאלומה, וכן מצבים נדירים כמו סינדרום המופגוציטי, עמילואידוזיס, מחלות היסטיוציטים ועוד.

האגף ההמטולוגי עושה מאמץ רב להעניק לכל חולה טיפול ממוקד ואישי, תוך שימוש בשיטות מעבדה חדשניות, על מנת להתאים את הטיפול לחולה. בעשורים האחרונים חלה התקדמות רבה בדרכי הטיפול ובסיכויי ההצלחה הטיפולית לאורך זמן של המחלות ההמטולוגיות. למרבית המחלות ישנם טיפולים יעילים, שמשתפרים ומתחדשים מדי שנה, המביאים לתגובה טובה וממושכת ואף לריפוי המטופלים.

הטיפול והבירורים הרפואיים נעשים במסגרת המחלקות ואישפוזי היום. מרבית הטיפולים נערכים כמספר שעות ובמסגרת אשפוז היום ההמטולוגי. עם זאת, במידה ומדובר בטיפול ראשון או ממושך, לעיתים על החולה להתאשפז לצורך הטיפול במחלקה ההמטולוגית. כמו כן, חולים שיפתחו תופעות לוואי מהטיפולים, כגון זיהומים, חום על רקע נויטרופניה (ירידת ספירות הדם הלבנות) וכדומה, יאושפזו במחלקה ההמטולוגית על מנת לקבל את ההשגחה והטיפול המיטבי.

בנוסף לשירותים הקליניים, המחלקה מעורבת בכל העת בפעילות אקדמית הכוללת הוראה באוניברסיטה העברית (בית ספר לרפואה, בית ספר לסיעוד, בית ספר לרוקחות, מכללת הדסה) ומחקר. כמו כן, אנו מספקים שירותי ייעוץ למחלקות השונות בתוך בית החולים וקופות החולים הגדולות באזור ירושלים.

יחידות משנה

הדסה כאן בשבילכם

שעות פעילותימים א', ב', ג', ה' 08:00-12:00
טלפון02-5844859
טלפון שני02-5844941
זימון תורים02-5842111
פקס02-5845457