נגישות

המחלקה לנוירולוגיה – מרכז רפואי הדסה

המחלקה לנוירולוגיה

נוירולוגיה הינה תחום הרפואה אשר מתמחה במחלות של מערכת העצבים, כולל המוח, חוט השדרה, מערכת העצבים ההיקפית והשרירים. מחלקת נוירולוגיה בהדסה מטפלת במגוון בעיות נוירולוגיות וכן מבצעת מחקרים בינלאומיים בתחום.

הרופאים הנוירולוגים במחלקה מטפלים במגוון מצבים נוירולוגים שכיחים, כגון כאבי ראש, כאבי גב, חולשה וסחרחורות, וכן במחלות נוירולוגיות נפוצות כמו אפילפסיה, אלצהיימר ודמנציה, פרקינסון, טרשת נפוצה, שבץ מוחי, ניוון שרירים ועוד.

הנוירולוגים במחלקה מטפלים בחולים גם במסגרת המרפאה הנוירולוגית, הצמודה למחלקת האשפוז. המרפאה נתמכת במעבדות המאפשרות ביצוע מהיר, יעיל ומקצועי של בדיקות שונות ושל תהליכי אבחון. במרפאה פועלים מספר מרכזים: המרכז לטיפול ומניעה של שבץ מוחי, המרכז לטרשת נפוצה (שמרכז את כל חולי טרשת נפוצה המופנים למחלקה), המרכז להדמיה פונקציונאלית (fMRI) שפועל על מנת לאפשר הדמיה לפני ניתוחי מוח, המרכז לאפילפסיה שירכז את הטיפול והאבחון של כלל חולי האפילפסיה ויפעיל מכשור חדיש לפענוח אותות חשמליים מהמוח (EEG), וכן המרכז לשיקום בהר הצופים שמטפל בכל המקרים של פגיעות משטפי דם או אוטם במוח.

כל הרופאים הנוירולוגים במחלקה מטפלים באופן סדיר בכל המחלות האחרות כגון פרקינסון והפרעות תנועה, כאבי ראש, שבץ מוחי ומחלות כלי דם מוחיים, אפילפסיה (כפיון), מחלות שריר ועצב, מחלות אוטואימוניות, מחלות נוירוגנטיות ומחלות נוירודגנרטיביות (אלצהיימר, דמנציה, קרויצפלד-יעקב)

כמו כן קיימים במחלקה טיפולים ייחודיים כמו הזרקת בוטוקס לטיפול בדיסטוניות, התכווצות לא רצונית של שרירים בפנים ומצמוץ עיניים לא רצוני, הזעת יתר בכפות ידיים ובבית השחי וכאבי ראש כרוניים.

למידע נוסף על מיגרנה

מרפאות ויחידות

דברים שכדאי לדעת

מחלות, תסמינים או מצבים רפואיים

הדסה כאן בשבילכם

כתובתבניין דוידסון, קומה 9
שעות פעילותיש לוודא את שעות הפעילות במרכז לזימון תורים
טלפון02-6776455
זימון תורים02-5842111