נגישות

בטיחותך ובטיחות תינוקך

את הימים הראשונים לאחר הלידה תבלי במחלקה. מכיוון שאת נמצאת במצב של החלמה, ובמצב מעט פגיע, חשוב לנו לנקוט בכל אמצעי הזהירות. יחד נשמור על ביטחונך ובטחון תינוקך.

ירידה ראשונה מהמיטה:

עזרי לנו לשמור עלייך! ברדתך מהמיטה בפעם הראשונה לאחר הלידה בקשי את עזרת האחות. רצוי לקום בהדרגה וכדאי לשבת על המיטה עם רגליים מורדות במשך מספר דקות לפני המעבר לעמידה מלאה. בירידה לשירותים ולמקלחת רצוי להימנע מנעליים/כפכפים בעלי סוליה חלקה, כדי למנוע החלקה ונפילה. הימנעי מלהסתובב במחלקה ברגליים יחפות. קחי נשימה בכל פעם לפני שאת יורדת מהמיטה: התיישבי תחילה, המתיני מספר דקות ורדי בהדרגתיות מהמיטה למניעת סחרחורת ואי יציבות.

ניוד היילוד יהיה תמיד בעריסתו:

בכל הוצאת תינוק ממחלקת תינוקות או קבלת התינוק מידי האחות חשוב לבדוק את שני הידונים (צמדי היד) שעל התינוק ואת כרטיס העריסה. הוצאת התינוק ממחלקת תינוקות אפשרית רק על ידי ההורים.

אם מסיבה כל שהיא אינך יכולה להוציא את התינוק ממחלקת תינוקות בעצמך ואין לך במי להיעזר, אנא פני לצוות הסיעודי. תינוקך זקוק להשגחה מתמדת. אם מסיבה מסוימת אינך יכולה להשגיח עליו, החזירי אותו למחלקת תינוקות או בקשי מאחד המלווים שלך להשגיח עליו. כשאת חשה עייפות, אל תהססי להחזיר את התינוק לעריסה. הירדמות עם התינוק בזרועותייך או לצידך עלולה לסכן אותו בנפילה. בזמן שהותך במחלקה רצוי להניק את התינוק בישיבה בכורסא או במיטה. השתמשי בלחצני המצוקה בכל מצב שאת מרגישה צורך – בחדרי השירותים והמקלחות קיימים שני לחצני מצוקה. אם תחושי מסוחררת התיישבי, נשמי עמוק ולחצי על הפעמון הקרוב לקבלת עזרה מהאחות. אנא הימנעי משיחות טלפון בזמן שאת מחזיקה את תינוקך.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

הנרייטה - מועדון נשים ויולדות כאן בשבילכן