נגישות

סיפורי בדים

כשהילדים שלנו נולדים אנחנו הופכים לסטייליסטים הצמודים שלהם. נהנים להלביש אותם כמו נסיכים ונסיכות קטנטנים: לבחור לו את החולצה הכי יפה, ולשזור בשערה סרטים וקוקיות כאילו היתה שירלי טמפל קטנה. כשהם קצת גדלים ומתחילים לעשות חיים (=להתלכלך), אנו חוזרים להיות ההורים שלנו ומחפשים את הבגד הפרקטי - קל ללבישה, מצוין למכונת הכביסה, ורצוי שיהיה בצבעים מקושקשים כדי שהכתמים יתמזגו בו בהרמוניה...

לעטוף באהבה:

בשבועות הראשונים לחיי התינוק קיימת חשיבות גדולה לבגדים בהם אתם בוחרים לעטוף את עורו הרגיש ולהגן על גופו העדין.

הביגוד הראשוני צריך לכלול:

רגליות המכסות את כף הרגל (גטקעס) ללבישה מתחת למכנסיים, חזיות (חולצות מעטפת), כפפות למניעת שריטות, גרביים חמים וכובע.

חשוב לזכור - בחורף ובקיץ יש להלביש לתינוקות רכים שתי שכבות לבוש וכובע כיוון שבשבועות הראשונים לחייהם אין להם את המנגנון המפותח לוויסות חום הגוף. בחורף יש להלביש שתי שכבות וכובע מפלנל ובקיץ שתי שכבות וכובע של טריקו. קריטריונים בבחירת הלבוש הראשוני: להימנע מהלבשת צמר ישירות על העור העלול 100% בגדים העשויים מכותנה מלאה ליצור גירוי. בדים ללא תוויות העלולות ליצור גירוי בעור.

לבוש פרקטי - בשבועות הראשונים תחליפו חיתולים לתינוק פעמים רבות במהלך היממה, ולכן מומלץ לבחור בבגדים קלים להסרה חלקית המאפשרים גישה נוחה לחיתול.

בגדים שלא מולבשים דרך הראש - מומלץ לבחור בבגדים עם תיקתקים כמו חולצת מעטפת ואוברול רגלית. בגדים רחבים בעלי גומי רפוי. להימנע מרוכסנים העלולים להיתפס בעורו של התינוק.

נוחות, זה שם המשחק כאשר התינוק גדל מעט וזז הרבה יותר, העדיפו בגדים שלא יגבילו את תנועתו, ורכשו בגדים רחבים שיתאימו לגופו הגדל במהירות. בחורף מומלץ להלביש את התינוק בבגדים קלים וחמים העשויים מפלנל, שיהיו נוחים להחלפה ולא יגבילו את תנועתו. השימוש בבגדים עבים והדוקים יגרום דווקא לאיבוד חום אצל התינוק, משום שהם יגבילו את תנועתו היוצרת חום באופן טבעי. בקיץ כדאי להלביש בבגדים העשויים כותנה, שיקלו את התמודדותו עם החום. החל מגיל חודש אפשר להלביש את התינוק בחולצה אחת בעלת שרוולים קצרים ובטיטול בלבד.

סרבני לבוש:

ככל שהתינוק גדל כך קל יותר (תיאורטית) להלבישו. אך תיאוריה לחוד ומציאות לחוד. תינוקות רבים נוטים להשתולל ולהשתובב בעת ההלבשה, ואפילו להתנגד נמרצות. כדי למנוע מלחמות מיותרות וזמני הלבשה ארוכים, כדאי להסיח את דעתו של התינוק ולהפוך את ההלבשה למשחק משעשע. למשל: לשיר או לנקוב בשמות חלקי הבגד או הלבוש. הלבשה מחוץ לבית כאשר יוצאים מהבית בחורף חשוב להקפיד על לבוש חם ואטום לרוח ולקור, ועל הלבשת שכבת ביגוד הנוספת ללבוש התינוק בתוך הבית. יש לחבוש על ראש התינוק כובע למניעת דלקות אוזניים ואיבוד חום. אם התינוק מזיע (שערותיו דביקות, פניו אדומות, והחולצה הקרובה לגופו רטובה סמוך לצוואר), יש להסיר שכבת בגדים אחת. בקיץ יש להלביש את התינוק בבגדים קלים העשויים כותנה. חשוב להגן על התינוק מפני השמש באמצעות שימוש בחומרים נוגדי קרינה (קרם שיזוף), כובע וגגון העגלה

חוקי הלבשת העוללים לגן:

מהרגע שהפעוט שלכם מתחיל ללכת לגן, יש לבצע התאמות ושינויים במלתחה. להלן החוקים הלא כתובים שכל אמא צריכה להכיר: בגדים חזקים שיחזיקו מעמד בכביסות אינספור. בגדים שאפשר לכבס במכונת הכביסה. בגדים שלא צריך לגהץ. לרכוש "חליפות גן"- כדי לחסוך את התלבטות התאמת הצבעים בבוקר. אם בתך הולכת לגן עם שמלה, מומלץ להלביש מתחתיה גרביון בחורף או מכנסונים בקיץ כדי למנוע כניסה של חול מארגז החול אל תוך הטיטול. שיטת הבצל- לבוש שכבות. כדאי להלביש בבגדים שניתן ללבוש ולפשוט בקלות לפי מזג האוויר המשתנה ומעליה קפוצ’ון.T במהלך היום. למשל: חולצת בזמן הגמילה מחיתולים- להלביש בבגדים נוחים להסרה, ללא רוכסנים וקשירות. בגדים המאפשרים חופש תנועה. כדאי להימנע ממכנסי ג’ינס נוקשים ומחולצות עם צווארון גולף המקשה על תנועת הצוואר.

חייהם של כובסים:

עוד לפני שמגיע התינוק לעולם, אתם נכנסים אל עולם חדש ומבושם - עולם של סל הכביסה המלא תמיד - לפניכם מספר הנחיות עליהן מומלץ לשמור: כביסה לפני לבישה - לפני בוא התינוק, חשוב לכבס את בגדיו הראשוניים ואת שאר הבדים שיבואו במגע עם עורו (כמו מצעים ושמיכות), ולהתמיד בכך עד להגיעו לגיל שנה. בחודשים הראשונים (עד שנה) מומלץ להפריד את בגדי התינוקות מבגדי ההורים. אבקת כביסה ייעודית לתינוקות- באבקות הכביסה הרגילות מצויים חומרים כמו פוספטים ולכן מומלץ להשתמש באבקות כביסה ומרככי כביסה ייעודיים לתינוקות ולבעלי עור רגיש. ובכל מקרה אין להשתמש באבקת כביסה המכילה ‘ביו’, או במרכך כביסה המכיל חומר אנטי-סטאטי. 60 אין צורך להרתיח את בגדי התינוקות- כביסה ב מעלות מספיקה. הפרדה בין צבעי הכביסה שומרת על הצבע המקורי של הבגד ומונעת מעבר צבע מבגד לבגד. מומלץ לייבש את הכביסה על החבלים בשמש ולא במייבש הכביסה, ובכך תאריכו את חיי הבדים

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

הנרייטה - מועדון יולדות כאן בשבילכן