נגישות

לידה מתקנת                                                                                                               

לשוחח על החששות וליצור תכנית לידה מותאמת אישית 

נשים רבות חוששות מהלידה העתידה לבוא. החשש הזה הינו אישי מאוד, לעיתים הוא מגיע לאחר חוויה טראומטית בלידה מוקדמת או בעקבות קשיים ופגיעות בעברה של היולדת. במצב זה, היולדת עשויה להיות זקוקה לתמיכה נוספת, מישהו שיקשיב, יחזק וייעץ.

ד"ר לורין לויט, רופאה בכירה במערך המיילדות, הדסה הר הצופים 

בהר הצופים אני מציעים שירות מרפאת "לידה מתקנת". זוהי פגישה אישית עם רופא ומיילדת. משתתפים בה הרופאים ורופאות בכירים ממערך המיילדות וכן מיילדות מצוות מיילדות ייעודי שנבחר למרפאה זו. 

בפגישת מרפאת "לידה מתקנת", תוכלי לחלוק את הרגשות שלך עם הצוות. תוכלי לספר על הקשיים ועל החששות, לחלוק כמידת רצונך בחוויות שחווית בעבר ולתאר את הדאגות שלך מאירועים שעלולים להתרחש בעתיד. הזמן של הצוות במרפאה מוקדש לך. לסיפור שלך. להקשבה ולשיתוף הזה בדיוק, באופן החופשי ביותר. תוכלי לספר על הציפיות שלך ועל הרצונות שלך לקראת הבאה ועל הדברים שחשוב לך שנעשה עליהם דגש. 

מהצד שלנו, הרופאים והמיילדות ישתפו אותך במידע הרפואי העדכני והרלוונטי עבורך. הם יספרו על השירותים והאפשרויות שיכולים לעזור לך בחוויית הלידה ושאולי לא הכרת. הצוות יוכל לפרוס בפנייך את מהלך הלידה כדי שיחד נמצא פתרונות למה שמדאיג או אפילו מפחיד אותך. 

יחד איתך, תכנית לידה איישת ומותאמת, בהתאם לצרכים שלך, הרצונות, הציפיות, והחששות שלך. החל מהשימוש במשככי כאבים ותנוחת הלידה, פעולות שיתבצעו בחדר לידה, ועד לאנשים שיהיו נוכחים איתך בחדר, והסיוע שתקבלי מהצוות. 

אנו יודעים כי למלים יש כוח עצום. יש להם כוח מרפא ומחזק. הן מאפשרות לנו לחלוק, לשתף ברגשות ובתחושות ולאפשר לנו ליצור חוויות מתקנות. זה בדיוק הסוד של שירות "לידה מתקנת". התכנון המוקדם של תכנית הלידה יאפשר לך לקבל במידה המקסימלית האפשרית מענה לצרכים ולחששות שלך, עם הבנה וידיעה מוקדמת של הצוות לכך. 

לאחר הפגישה ב"לידה מתקנת", תוכנית הלידה שגיבשנו יחד תועבר לכל אנשיי הצוות הרפואי בהם תפגשי בחדר הלידה – מיילדות ורופאים כאחד. כשתגיעי ללדת הם יעשו כל מאמץ על מנת לנהל את הלידה בהתאם לתוכנית הזו, תוך שיתוף והקשבה לצרכייך. 

חשוב לנו לציין כי גם לאחר הלידה צוות המרפאה ב"לידה מתקנת" ימשיך להיות זמין עבורך לסיוע תמיכה ומענה. נוכל לעבד יחד את חוויית הלידה, לשוחח עליה וללמוד ממנה, עבורך ועבורנו. 

איך תשגי אם שירות לידה מתקנת מתאים עבורך? הנה כמה שאלות שכדאי לשאול את עצמך בשלב זה:

האם בלידה הקודמת חווית קושי משמעותי שהיה טראומטי עבורך?

האם את חוששת לקראת הלידה הבאה או שוקלת ניתוח קיסרי כתוצאה מהקושי בלידה הקודמת?

האם עברת בעברך פגיעות או קשיים שאת חוששת שעלולים להשפיע על תחושותייך או על מהלך הלידה?

האם היית רוצה לשוחח ולנסות לתכנן דרכי התמודדות ופתרונות לקשיים אפשריים בזמן הלידה?

אם התשובה לאחת מהשאלות הללו היא "כן" – אנו מחכים לך, לשמוע אותך ולכתוב יחד את תכנית הלידה האישית מותאמת בדיוק עבורך.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

הנרייטה - מועדון נשים ויולדות כאן בשבילכן