נגישות

שאלות ותשובות - ללדת בהדסה

האם יש סיור מקדים במחלקה?
מתקיימים סיורים שוטפים במהלך החודש בחדרי הלידה ובמחלקות הדסה עין כרם ובהדסה הר הצופים. ניתן להירשם מראש דרך האתר או מועדון יולדות לתאריך ההרצוי ולהגיע לסיור. בטלפון: 02-6778844 ווצאפ: 0506171055
כמה חדרי קבלה יש במיון יולדות?
בהדסה עין כרם יש 6 חדרי קבלה בהדסה הר הצופים יש 3 חדרי קבלה
האם יש במחלקה חדר לידה טבעי?
בהדסה ניתן ללדת לידה טבעית בכל חדר מחדרי הלידה של הדסה לבחירת היולדת. אצלנו היולדת בוחרת את האופן בו את רוצה ללדת תוך שמירה על ביטחונה ובטחון העובר. במידה והיולדת מעוניינת בלידה טבעית, היא תקבלי את מלוא התמיכה וההדרכה מכלל הצוות שלנו. המיילדות שלנו עברו הכשרות לניהול לידות טבעיות, התאמת תנוחת היולדת לשלב הלידה ותמיכה ביולדת. בהדסה עין כרם והדסה הר הצופים ניתן ללדת בלידת מים על בסיס מקום פנוי והתאמה. לידות מים בהר הצופים מתקיימות בבריכה במים חמימים, בחדרים מיועדים המאפשרים אינטימיות, שקט, אורות מעומעמים, מוזיקה נעימה שנותנים ליולדת מקום להתכנס ולהתרכז פנימה בנשימה והרפיה. המיילדת שעברה הכשרה ליילד במים, תהיה איתך לאורך התהליך בזמן השהיה במים בלידה ולאחריה תעקוב ותתמוך.
האם מותר לצרף דולה או מיילדת פרטית ללידה?
ניתן לצרף דולה ללידה. לא ניתן לצרף מיילדת פרטית.
כמה מלווים מותרים בעת הלידה?
ללא הגבלה – ההמלצה עבור היולדת הינה כמה שפחות מלווים
תוכנית לידה – האם בית החולים מאמץ תכנית לידה מוקדמת של היולדת?
בשני בתי החולים מאמצים תכנית לידה מוקדמת של היולדת.
כמה חדרי לידה יש בעין כרם?
יש לנו 13 חדרים מרווחים ומאובזרים המתאימים לכל סוגי הלידות – לידות טבעיות, לידות בתנוחות שונות, עם או בלי אפידורל וכל התערבות דרושה אחרת. בכל אחד מהחדרים יש את כל הציוד הדרוש לנו, המיילדות, ליולדת ולמשפחתה. החל ממיטות מתכווננות, כדורי פיזיו, מקלחת ושירותים פרטיים, ג'קוזי בעמידה, ואף אמבטיות בחלק מהחדרים. קיימת אצלנו אופציה של ניטור אל חוטי לנשים הזקוקות לניטור רציף אך מעוניינות לשמר את התנועתיות ומראה ייעודית ללידה למעוניינות בכך. על מנת להקל על הכאבים במהלך הלידה אנו מציעות מגוון אופציות: גז צחוק, שירות של צוות דיקור סיני כמובן אפידורל בידי מרדים מנוסה הנמצא בחדר לידה 24/7. בכדי לאפשר אווירה רגועה, אנו דואגים לפרטיות היולדות, קיימת אפשרות לעמעם אורות ולהפעיל מוסיקה. למלווים אנו דואגים ליציאה וכניסה ישירות לחדר הפרטיים ואף לכורסא נפתחת.
כמה חדרי לידה יש בהר הצופים?
עשרה חדרים מפנקים ,מרווחים וחדישים המצוידים במיטב המכשור. החדרים החדשים עוצבו בצבעים רכים ומרגיעים, תוך שמירה על חלל מרווח המשרה חמימות במטרה ליצור אוירה ייחודית המזכירה שהייה במלון. לשישה חדרים יש יציאה פרטית לפטיו פרטי על מנת לאפשר מרחב נוסף פרטי ליולדת ומלוויה. מכל חדר ישנה יציאה לפרוזדור מלווים שמאפשר גישה נוחה לחדר הלידה. בכל חדר יש מקלחת מרווחת ושירותים פרטיים ובחלק מן החדרים גם אמבטיה פינתית מפנקת.
האם יש בחדרי הלידה רופא מרדים קבוע?
כמובן! יש מרדים קבוע 24/7 ובמידת הצורך מתגברים.
כמה מיילדות יש בכל משמרת?
בעין כרם ישנם בין 9\11 מיילדות לכל משמרת ובהר הצופים יהיו 7 מיילדות בכל משמרת.
האם מורשית תנועה בזמן צירים ותנוחות לידה?
בשני בתי החולים מורשית תנועה בזמן הצירים לבחירת היולדת לאורך כל הלידה. בהדסה מעודדים תנועתיות במהלך הלידה.
כמה חדרי ניתוח קיסרי יש בבית החולים הדסה?
בעין כרם יש 2 חדרי ניתוח קיסרי ממוקמים בלב חדר הלידה על מנת לתת מענה מהיר. ובהר הצופים ישנו חדר ניתוח קרוב לחדר לידה.
האם מבצעים ניתוח קיסרי ידידותי (בשיטה הצרפתית)?
לא. בתוכנית לפתוח בעין כרם התאוששות חדר לידה קיסרית על מנת לעודד אפס הפרדה. אנו מעודדים מגע עור אל עור ולהניק את התינוק מיד לאחר לידתו.
אילו אביזרים כולל חדר לידה (לדוגמה: מיטה מתכווננת, כורסה למלווה, מוניטור, שירותים ומקלחת, טלוויזיה, עמדת טיפול ביילוד)?
בכל אחד מהחדרים יש את כל הציוד הדרוש ליולדת ולמיילדות החל ממיטות מתכווננות, כדורי פיזיו, מקלחת ושירותים פרטיים, ג'קוזי בעמידה, ואף אמבטיות בחלק מהחדרים. כורסה נפתחת למלווה, מוניטור, עמדת טיפול ביילוד בהר הצופים לשישה חדרים יש בנוסף יציאה פרטית לפטיו פרטי. בכדי לאפשר אווירה רגועה, קיימת אפשרות לעמעם אורות ולהפעיל מוסיקה. למלווים אנו דואגים ליציאה וכניסה ישירות לחדר הפרטיים.
אילו סוגי אלחושים זמינים ליולדת?
הבחירה בין האמצעים השונים תלויה ברצון היולדת ובשלב הלידה בו היא מצויה. ההחלטה נעשית בשיתוף עם היולדת, המיילדת ו/או הרופא. בחדרי הלידה בהדסה מאמינים בזכות של היולדת לבחור להשתמש במשככי כאבים בלידה, ונעמוד לצידה בכל דרך שתבחר. טיפול לא תרופתי - קיימים אמצעים טבעיים רבים לשיכוך כאבים בלידה, כגון: נשימות שמכוונות להקלת צירי הלידה, הליכה, שינוי תנוחות, שימוש בכדור לידה. עיסוי פשוט בגב על ידי מלווה עשוי להקל הקלה של ממש, וכך גם מקלחת עם מים פושרים. אלחוש אפידוראלי (אפידורל), ניתן גם לקבל אלחוש אפידוראלי שאינו מחייב ריתוק למיטה ומאפשר לך ניידות מטרניטי יוניט (TENS) Water papules - הזרקה מקומית תוך עורית של כמות מזערית של מים סטריליים לאזור הכאב (בטן תחתונה, גב תחתון או שניהם). שיכוך כאבים בלידה באמצעות גז צחוק (נייטרוס אוקסיד) פטידין (זריקת טשטוש)
אילו סוגי אמצעי זירוז זמינים ליולדת? (פטידין/בלון וכו')
סטריפינג (STRIPPING) החדרת טבלייה של פרוסטגלנדינים לנרתיק (PGE2 TAB) ג'ל של פרוסטגלנדין (PGE2 GEL) מתן פיטוצין (PITOCIN) פקיעה יזומה של מי השפיר
האם קיים במקום מכשיר טנס?
כיום בהדסה אין עוד מכשיר כזה, לכן מומלץ להביא מהבית למי שיש.
האם קיימת אפשרות לביות מלא?
בהדסה אנו מאפשרים את כל סוגי הביות: ביות חלקי וביות מלא לפי בחירתה של היולדת.
מהן שעות הביקור עבור משפחות?
שעות ביקור אורחים 19:00-20:00 , 15:30-17:00 בן / בת הזוג רשאים לשהות לצידך בין השעות 08:00-22:00
מה אחוז הניתוחים הקיסריים מסך הלידות השנתיות?
אחוז הניתוחים הקיסריים מסך הלידות השנתיות בהדסה עומד על- 17-18%
כמה חדרים יש במחלקת יולדות בהדסה?
בעין כרם: בכל חדר נמצאות 2 יולדות ביולדות א' - 22 מיטות אישפוז ביולדות ב'- 27 מיטות אשפוז ביולדות ג' – 22 מיטות אישפוז ביולדות ד' – 16 מיטות אישפוז בהר הצופים: יולדות א - 24 מיטות אישפוז יולדות ב - 20 מיטות אישפוז יולדות ג - 24 מיטות אישפוז
מה מכילים החדרים במחלקת יולדות?
ארונית אישית, כורסת הנקה, שידת מגירות או ארון קיר עם ציוד ליולדת ולתינוק, טלוויזיה אישית לצפייה ללא תשלום, כספת אישית לאחסון חפצים יקרי ערך, פעמון קריאה לאחות ליד המיטה ובשירותים הצמודים. שירותים ומקלחת צמודים.
כמה יולדות יהיו בכל חדר במחלקת יולדות?
2 יולדות לכל חדר.
אילו הדרכות ניתנות לאימהות הצעירות לאחר הלידה?
בהדסה עין ובהדסה הר הצופים המיילדות המדהימות שלנו מעבירות שתי סוגי קורסים לאימהות הטריות והם: הדרכה להנקה והדרכה לטיפול ובטיחות התינוק.
האם יש ייעוץ הנקה?
בכל בית חולים יש יועצות הנקה אשר נותנות ייעוץ והדרכה לכל יולדת משלב טרום הלידה ב'קורסי ההכנה ללידה' וההכנה להנקה, ובמשך האשפוז מתקיימות הדרכות קבוצתיות ופרטניות בנושאים הבאים: חשיבות החלב לאם ולתינוק מתי כמה ואיך להניק תנוחות בהנקה סימנים להנקה מוצלחת המשך הנקה בבית
האם יש מלונית, מה העלות שלה ומה היא כוללת?
מלונית יולדות ובית החלמה ממוקמת במלון עין כרם שבתוך מתחם הדסה עין כרם. מלונית היולדות הדסה בייבי מציעה 28 חדרים יעודיים ליולדות, מתוכם 24 חדרים רגילים ו – 4 סוויטות. בן הזוג מוזמן להצטרף לנופש משותף. חדרי המלון עוצבו, הותאמו ואובזרו לצרכי היולדת - מיטה מתכווננת, כורסה נוחה להנקה, שידת החתלה לטיפול בתינוק.האירוח כולל שלוש ארוחות ביום, טעימות ומזינות - בכשרות בד"ץ העדה החרדית
אילו שירותים ניתנים במסגרת השהות במלונית?
במלונית עם תינוקייה פעילה 24/7 על ידי אחיות מוסמכות ובחסות הרפואית של רופאי הדסה. צוות התינוקייה מעניק לך היולדת יעוץ בהנקה , הדרכה בטיפול בילוד וסיוע רב נוסף.
מה המספר המקסימלי האפשרי של תינוקות בתינוקייה?
בהדסה אין מספר מקסימלי, אנו ערוכים לקבל כל יילוד עם המון חום ואהבה.
האם מותר להגיע לתינוקייה בכל שעה?
היולדת יכולה להגיע לתינוקייה בכל שעה.
מי רשאי להוציא את התינוק מהתינוקייה?
הכניסה לתינוקייה תתאפשר להורים בלבד. הוצאת תינוק מהתינוקייה מחייבת זיהוי ידון. הורים או מלווה אחר שקיבל ידון בחדר לידה.
רישום יילוד במשרד הפנים – האם יש אופציה כזאת במחלקה?
מתקיים רישום לידה במחלקה. תעודת לידה ניתנת לך במחלקה על ידי נציגת המשרד לקבלת חולים.
מהי עלות חנייה לשעה בבית החולים?
חניה בעין כרם - עלות החניה בחנין מגדל האשפוז החל מ-24 ₪ לשעה הראשונה ועד 54 ₪ לחניה חד פעמית של עד 24 שעות חניה בהר הצופים - לרשות הציבור קיימים מגרשי חנייה בתשלום באזור בית החולים. התשלום הוא חד פעמי ומתבצע בקופות היציאה. כרטיס החניה מאפשר חנייה חוזרת למשך כל אותו יום. מחיר החניה הוא 30 ₪ ליום והוא כולל מס' לא מוגבל של כניסות ויציאות בתוך 24 שעות בשני בתי החולים קיימים הסדרי תשלומים מופחתים והנחות ליולדות.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

הנרייטה - מועדון יולדות כאן בשבילכן