נגישות

הדסה עם הפנים ליולדות: במסגרת המיזם "בואי נדבר", מוזמנות נשים בהריון לשוחח עם מיילדות בית החולים, על מנת לתכנן את הלידה המתקרבת ובאה כדי לעבור חוויה נוחה ונעימה שתואמת את ציפיותיהן.

השירות מוצע לנשים בהריון אשר עקב אירועים מיוחדים בחייהן, או צרכים מיוחדים שיש להן, או נשים שעברו חוויית לידה לא מספקת ולעיתים אפילו טראומטית, זקוקות להתייחסות מיוחדת בחדר הלידה או לחוויית לידה מתקנת, נשים אלה הן קהל היעד שלנו.

הן מוזמנות להגיע ולדבר אתנו כדי שנסייע להן לעבור לידה טובה ותומכת יותר מזו שזכו לה. למשל נשים אשר בלידתן הקודמת נבדקו על ידי מספר אנשי צוות ומרגישות פגועות מכך, נדאג לכך שבלידה הבאה יבדקו אותן מעט ככל הניתן ועל ידי כמה שפחות אנשי צוות.

גם נשים אשר יש להן בעיה רפואית אשר דורשת התנהלות מיוחדת בעת הלילה (כמו וגיניסמוס, פיברומיאלגיה, מגבלה פיזית), מוזמנות לבוא להתייעץ ולתכנן עמנו את לידתן. למשל לנשים הסובלות מקושי בבדיקה נרתיקית נבדוק מתי ומהי הדרך הנכונה לבצע זאת וננחה את הצוות אשר יטפל באישה בבואה ללדת.

אירועים משני חיים כמו תקיפה מינית או אלימות מכל סוג כלפי האישה, יכולים להגביר את הפחדים מהלידה הקרבה, בהתייעצות עמנו ניתן לתכנן את הלידה כך שהחששות יופחתו.

גם קשיים נפשיים כמו פחדים (פוביות) שונים יכולים לקבל מענה בעת תכנון הלידה. למשל נשים הפוחדות ממקומות סגורים – נערוך להן סיור מקדים בחדר הלידה ונבחר יחד איתן את החדר המתאים ביותר.

לפעמים חוויית לידה לא טובה נובעת מחוסר מידע על המציאות הקיימת בבתי החולים, או על תהליך הלידה עצמו, לעיתים מתן מידע והסבר מהווים פתרון.

אישה המגיעה לייעוץ במסגרת מרפאת בואי נדבר, נפגשת עם מיילדת בכירה, מציגה בפניה את הקושי שלה ויחד הן מחפשות דרכים שונות ולעיתים מקוריות להתמודד עמו בעת הלידה.

בעת הצורך מתייעצים עם רופאים מומחים מתחומים שונים (נשים, הרדמה, בריאות הנפש וכו).

בסוף הפגישה מחליטים ביחד מה לכתוב בתיק הרפואי (כותבים רק מידע שהאישה בוחרת שיהיה כתוב) כדי שבבוא האישה ללדת כל הצוות ידע כיצד לנהוג.

הנרייטה - מועדון נשים ויולדות כאן בשבילכן