נגישות

אגף הרוקחות

אגף הרוקחות של המרכז הרפואי הדסה, שקיים מאז שנות השישים, מעניק שירותי רוקחות לכל תחומי הרפואה בשני בתי החולים בהר הצופים ובעין כרם.

פעילות האגף כוללת כ-1,500 תכשירים רפואיים מסוגים שונים. בבתי המרקחת הפועלים תחת האגף מועסקים רוקחים מסורים מקצועיים ואחראיים, שיעשו כל שניתן על מנת לדאוג לרווחת המטופלים. כמו כן, מעסיק האגף עוזרי רוקחים, מחסנאים, פקידות ופועלי ייצור.

בבתי המרקחת מתקיימת פעילות ענפה ומגוונת בדגש על ייצור מפותח וייחודי בתחום הכנות עור, הכנות עיניים, תמיסות לשימוש חיצוני ופנימי, הזנה תוך-ורידית והכנות אונקולוגיות. במקביל, דואגים הרוקחים דואגים לספק תרופות לחולים המאושפזים, לחיילי צה"ל, לטיפולי היום של בתי החולים ולמכוני הדיאליזה.

נוסף על כך, אגף הרוקחות מנהל את כל אישורי קבלת התרופות הניתנות לחולים אונקולוגיים הבאים לקבל טיפול במסגרת אשפוזי היום. האגף ומוודא שבכל נקודת זמן קיים מענה מלא למטופלים, החל מרגע קבלת האישורים לטיפול, הזמנת המלאי ואספקתו ליחידה לציטוטוקסיקה ועד לביצוע של טיפול מותאם אישית לכל מטופל/ת.

אגף הרוקחות של הדסה מעניק שירותי ייעוץ רוקחי על ידי רוקחים קליניים גם במחלקות האשפוז המורכבות. הרוקחים הקליניים מספקים ייעוץ ומידע לרופאים ולמטופלים בכל הנוגע לטיפול התרופתי, בדגש על יעילות ובטיחות תוך התאמת המענה המיטבי לכל מטופל/ת. בתי המרקחת בהדסה ערוכים להזמנת תרופות ייחודיות לחולים מורכבים בטווחי זמנים קצרים.

במקביל, מעניק בית המרקחת סיוע רוקחי לניסויים הקליניים המתבצעים בבית החולים. הדבר מצריך שמירה קפדנית על הפרוטוקולים של הניסוי והכנות רוקחיות מורכבות של התרופות על פי דרישותיו.

יחידות משנה

הדסה כאן בשבילכם

שעות פעילותימים א'-ה': 7:30-15:30. ימי ו' וערבי חג: 9:00-12:00

מעבר לשעות הפעילות ישנו כונן קבוע, למתן מענה על פי צורך.