נגישות

אפס הפרדה - ביות מלא וחלקי

מחלקת יולדות ותינוקות ג' בבית החולים הדסה עין כרם הנה מחלקת אפס הפרדה - ביות מלא (rooming in), בה היולדת ותינוקה מתקבלים במחלקה יחדיו, לפי בקשת האם. השהייה במחלקה הינה משותפת בכל שעות היממה עד לשחרור.

במהלך שהותך במחלקתנו, נאפשר לך התאוששות מהירה מהלידה, נדריך ונעזור לך בהנקה, ונקנה לך ידע ומיומנויות בטיפול בתינוקך. במחלקתנו כל יולדת מקבלת תשומת לב והדרכה אישית, העונה על צרכיה בכל רגע נתון. תשומת לב מיוחדת ניתנת לחשיבות ולעידוד ההנקה כמקדמת בריאות לתינוקות.

המוטו שלנו במחלקת ביות מלא הוא: ביחד תמיד, מבטן ולידה. ההיקשרות הראשונית בין אם לתינוקה מתרחשת כבר בחדר לידה, כאשר התינוק מונח על האם ויונק לראשונה. זה מאפשר לבסס תהליך חיבור תקין, אשר התחיל כבר בהריון.

שהות התינוק החדש לצד אמו גורמת לו תחושת ביטחון ורוגע כאשר הוא שומע את קולה; כשהוא מריח את ריח גופה; בשעה שהוא נענה באופן מהיר לסימני רעב ראשוניים על ידי האם, ללא בכי ממושך. כמו כן, שהות משותפת של האם והתינוק מאפשרת לבסס הנקה מלאה ומוצלחת לטווח ארוך יותר.

מיד לאחר הקבלה למחלקה, תקבלי הדרכה והסברים הקשורים לפעולות, והבדיקות והטיפולים, עבורך ועבור תינוקך, בהסכמתך ובנוכחותך, לצד מיטתך. תקבלי הדרכה כיצד לחתל, לטפל בטבור, לרחוץ את התינוק, להחזיקו בצורה בטוחה ולהשכיבו בעריסה על פי המלצות משרד הבריאות. צוות סיעודי מקצועי ומיומן ידריך וילווה אותך במהלך שהותך במחלקה במטרה להקנות לך ביטחון, ידע וניסיון, אשר יאפשרו לך לטפל בתינוקה בצורה יעילה ובטוחה בהמשך, בבית.

ארגון הבריאות העולמי (WHO) הגדיר בתי חולים ידידותיים לתינוקות, בין היתר, על-פי יכולתם להציע את שירות אפס הפרדה לאם ולתינוק, וכפועל יוצא מכך, גם את עידוד והעלאת המודעות לחשיבות ההנקה לבריאות התינוקות ולהתפתחותם. בית החולים הדסה עין כרם, מבתי החולים הגדולים והחשובים בארץ, אימץ את החלטות ארגון הבריאות העולמי ומשרד הבריאות ובכך קידם סטנדרטים רפואיים גבוהים לקידום הבריאות של היולדות והתינוקות.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

הנרייטה - מועדון יולדות כאן בשבילכן