נגישות

היחידה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר

פסיכיאטריה של הילד ופסיכולוג ילדים

היחידה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר מטפלת במשפחות ובילדים מהינקות ועד גיל שמונה-עשרה. היחידה, שנמצאת בקמפוס עין כרם ובקמפוס הר הצופים, היא כתובת להערכה וטיפול על-ידי אנשי מקצוע ופסיכולוגים מומחים בילדים בטווח רחב של בעיות נפשיות.

מנהל מחלקה:

ד"ר עמית שלו

אחות ראשית:

אילה מרים וון דייק

מיקום: בניין אשפוז ישן קומה 3  טלפון: 02-6779191

יעדי המחלקה:

מתן מענה קצר טווח (שבועות עד מספר חודשים) למצבי משבר נפשי אקוטיים, אשר מערבים סיכון גופני מיידי או התפתחותי למטופל עם פגיעה תפקודית קשה ומורכבת, או לסביבתו

תחומי המומחיות של המחלקה:

טיפול במצבי משבר נפשי (למעט מצבי אלימות פיזית קשה כלפי אחרים או כלפי המטופל עצמו) הכוללים הפרעות אכילה בדגש על אנורקסיה ובולמיה נרבוזה, אובדנות/פגיעות עצמיות בבני נוער, הפרעות מצב רוח וחרדה, סכיזופרניה והפרעה ביפולרית, הפרעה בתר חבלתית (PTSD) עם פגיעה תפקודית קשה

הוראה ומחקר במחלקה:

המחלקה מהווה שדה קליני לסטודנטים לרפואה, לפסיכולוגיה ולסיעוד  ומתקיימים בה הוראת מתמחים, לימודי אדם ורפואה וליווי סטודנטים לרפואה כחלק מפרויקט המנטורינג של הפקולטה לרפואה. במחלקה מתקיימים מחקרים שמטרתם פיתוח התערבויות טיפוליות, איתור גורמי סיכון ואבחון יעיל יותר ומחקר המתמקד בסימנים מולקולריים של הפרעות כולל PTSD, אובדנות, הפרעות אכילה ועוד.

שעות ביקור רופאים: ימי שני 09:00-12:00, ימי רביעי 11:00-14:00 ובעת הצורך מעבר לשעות אילו

משמרות אחיות: בוקר: 07:00-15:00, ערב: 15:00-23:00, לילה: 23:00-07:00

זמני ארוחות:  8:00, 10:00, 12:30,  16:00,  19:00,  21:00

שעות ביקור אורחים: 16:30-18:30  

דרך הפנייה לעובדת סוציאלית: ניתן לפנות לעובדות הסוציאליות הנמצאות באופן קבוע במחלקה

שעת שיחה עם אחות ראשית: בהתאם לצורך המטופל או המשפחה

שעת שיחה עם רופא בכיר: ניתן להתקשר למחלקה ולבקש שיחה עם רופא בכיר

הרופא יחזור להורים עוד באותו היום טלפונית, או יזמנם לפגישה. מקרים דחופים יענו באופן מידי

הצוות ביחידה מיומן בטיפול של פסיכולוג ילדים בהפרעות רגשיות והתנהגותיות, הפרעות התפתחותיות, קשיים נוירו פסיכולוגיים, מצוקות משפחתיות ועוד. כמו כן, כיחידה הפועלת בבית חולים כללי, אנחנו משתלבים בטיפול הכוללני בילדים הסובלים ממחלות המאיימות על החיים כסרטן ואיידס (HIV), וממחלות כרוניות כמו סוכרת וציסטיק פיברוזיס (CF). ליחידה יש גם מיומנויות מקצועיות ייחודיות כמו אבחון וטיפול בקשיי תקשורת בגיל הרך, טיפול בנפגעי טראומה (למשל נפגעי פעולות איבה), טיפול בהפרעות אכילה והתערבות במשברים שונים.

 הצוות ביחידה כולל פסיכיאטרים של ילדים ונוער, פסיכולוגים (פסיכולוג ילדים קליני, התפתחותי, חינוכי, רפואי, ושיקומי), עובדים סוציאליים קליניים, מטפלים בגישות לא מילוליות (מוסיקה, פסיכודרמה ואומנות), צוות דיאטני, צוות סיעודי ומדריכים חברתיים.

היחידה הינה יחידה אקדמית הפועלת בבית חולים אוניברסיטאי. ביחידה פעילות מחקרית ענפה הכוללת מדעי יסוד (במסגרת התמחות), עבודות לתואר שני ומחקר לתואר שלישי. כמו כן מתקיימת ביחידה הוראה לסטודנטים לרפואה, והיא מוכרת להתמחות בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר, בפסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה שיקומית, פסיכולוגיה רפואית ופסיכולוגיה התפתחותית.

חשוב לנו להדגיש כי היחידה אמונה על סודיות רפואית ושמירת כל זכויות החולה.

מחלקות מרפאות

דברים שכדאי לדעת

הדסה כאן בשבילכם

כתובתבנין אם וילד, קומה 7
שעות פעילותיש לוודא את שעות הפעילות במרכז לזימון תורים
טלפון 02-6779191
טלפון שני02-6779181
זימון תורים02-5842111 או 6774*