נגישות

מרפאה להפרעות אכילה בילדים ומתבגרים הדסה עין כרם

מרפאה להפרעות אכילה בילדים ומתבגרים

הפרעות אכילה מופיעות בדרך כלל לראשונה בגיל ההתבגרות. במקרים אלו הן עלולות לפגוע בהתפתחות ובתפקוד של הסובלים מההפרעה, וכן בתפקוד של המשפחה הסובבת את המטופל/ת.

התערבות מתאימה - בעיתוי מוקדם, בכלים הנכונים ובכל המימדים - יכולה לאפשר המשך התפתחות תקינה.

למי מיועדת המרפאה להפרעות אכילה

המרפאה מיועדת לכל מגוון הפרעות האכילה המופיעות בילדים ונוער ובתוכן אנורקסיה נרבוזה, בולמיה נרבוזה, הפרעת אכילה בררנית, השמנת יתר חולנית וכן הפרעות אכילה לא ספציפיות המלוות בהפרעה בדימוי גוף, הפרעה בדפוסי אכילה וסבל נפשי.

על השירות במרפאה להפרעות אכילה

המרפאה להפרעות אכילה, כחלק מבית חולים כללי, ערוכה לתת מגוון שירותי אבחון וטיפול רב מקצועיים לרבות בירור גופני, פסיכיאטרי ופסיכולוגי. המרפאה מעניקה את כל מגוון הטיפולים המוכחים כיעילים בהפרעות אלו: טיפול פסיכולגי פרטני, מעקב פסיכיאטרי, טיפול משפחתי וטיפול דיאטני למטופל ולמשפחה.

המענה הטיפולי כולל אבחון ראשוני ע"י צוות רב מקצועי הכולל פסיכיאטרית, פסיכולוג ודיאטנית. ובהמשך, טיפול פסיכולוגי פרטני, טיפול והדרכה להורים, טיפול דיאטני ומעקב פסיכיאטרי.

צוות המרפאה להפרעות אכילה

אחראית המרפאה היא ד"ר רותי גיסר-גרובר, פסיכיאטרית ילדים ונוער. הצוות כולל פסיכיאטרים, פסיכולוגים קלינים ודיאטניות. על פי הצורך יש גם מעורבות של יועצים רפואיים ממחלקות אחרות בבית החולים.

העבודה הטיפולית ביחידה מתבססת על הבנה והיכרות מעמיקה של כל מטופל, והתאמה של תוכנית טיפול רב ממדית ומערכתית. לצד ליווי צמוד למטופל ולמשפחתו, הצוות מיומן גם בעבודה מול גורמי רפואה, רווחה וחינוך, על מנת ללוות ולסייע למטופלים בהתמודדות עם כלל היבטי חייהם.

צוות המטפלים מקפיד על התעדכנות רציפה בידע קיים, שמירה על רמה מקצועית גבוהה, וקיום הכשרות והדרכות רבות במהלך השנה. הכשרות אלו כוללות למידה מעמיקה של פרוטוקולים טיפוליים מוכחים בהפרעות אכילה, שיטות פסיכודינמיות מוכחות בתחום, הכשרות בטיפול משפחתי, CBT ו-DBT. כמן כן, הצוות עוסק במחקר קליני בתחום.

הטיפול במרפאה משלב ראייה כוללת המתמקדת בפן הרפואי, התזונתי, הרגשי והמשפחתי.

הדסה כאן בשבילכם

שעות פעילותיש לוודא את זמני המרפאות במרכז לזימון תורים
טלפון 02-6779203
זימון תורים02-5842111