נגישות

מרפאת קרנית

שירות הקרנית הוא אחד הגדולים מסוגו בארץ, והוותיק ביותר מבין כל מחלקות העיניים בארץ. בשירות הקרנית עובדים 5 רופאים בכירים, בעלי ניסיון רב בניתוחי קרנית והמקטע הקדמי, ובעלי מוניטין במחקר קליני ובסיסי בשטח הקרנית ומחלות העיניים החיצוניות.

מרפאת קרנית

הרופאים ביחידה ביצעו השתלמויות-על של מספר שנים בתחום מחלות הקרנית במרכזים יוקרתיים בחו"ל, והביאו עימם את הידע הרב שצברו. חלק מרופאי היחידה הם בעלי מינויים אקדמיים בית-הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, והם עוסקים באופן פעיל בהוראה של תלמידי רפואה, ובהדרכת מתמחים ברפואת עיניים מהארץ ומחו"ל.

בנוסף עוסקים רופאי היחידה במחקר בסיסי ובמחקר קליני, שהניב מספר חידושים בתחום הטיפול במחלות הקרנית ומשטח העין החיצוני. רופאי היחידה פרסמו מספר רב של פרסומים מדעיים, שהופיעו בעיתונים מדעיים מובילים ברפואת עיניים בעולם.

בשירות הקרנית מבוצעות כ-100 השתלות קרנית בשנה, וכן מספר רב של ניתוחי קטרקט (ירוד) והשתלת עדשה תוך-עינית, ניתוחי פטריגיום, וכן ניתוחים מורכבים כגון השתלת תאי-אב מהגובלת והשתלת קרום השפיר לשיחזור משטח העין החיצוני לאחר כוויות כימיות ומחלות קשות אחרות של משטח העין.

תחומי התמחות מיוחדים של שירות הקרנית כוללים השתלות קרנית שכבתיות מכל הסוגים (כולל DMEK ו- DALK), שימוש במיטומיצין בניתוחי פטריגיום וכן בטיפול בגידולים של הקרנית והלחמית, טיפול במקרים קשים של תסמונת העין היבשה, וטיפול בזיהומים קשים של הקרנית. בנוסף מבוצעים בשירות הקרנית טיפולי קרוס לינקינג (קשרי צילוב) לקרטוקונוס, ועד כה נצבר ניסיון רב ובוצעו מאות טיפולים כאלו בחולים עם קרטוקונוס.

בדיקות דימות המבוצעות בשירות הקרנית כוללות מיפוי ממוחשב של הקרנית בעזרת Pentacam, בדיקות OCT מתקדמות של המקטע הקדמי בעזרת Casia, צילום צפיפות תאי אנדותל הקרנית, וצילומים קליניים של המקטע הקדמי בעזרת מצלמת מנורת-סדק משוכללת.

בשירות הקרנית מבוצעים טיפולים מיוחדים ובדיקות אבחון לתסמונת העין היבשה, כולל שימוש ב- IPL לטיפול בעין יבשה על רקע דלקת עפעפיים ופגיעה בבלוטות השומן של העפעפיים.

בשירות הקרנית פועלת מרפאת עדשות מגע, שבה קיים ניסיון רב בהתאמת עדשות מגע חדשניות למקרים קשים של קרטוקונוס ואסטיגמציה גבוהה.

בנוסף, רופאי היחידה מבצעים בכל שנה אלפי ניתוחי לייזר להסרת משקפיים במסגרת מכון "עין טל הדסה" השייך למרכז הרפואי הדסה.

שירות הקרנית מהווה מרכז הפנייה כלל-ארצי למחלות מורכבות של הקרנית ומשטח העין החיצוני, ומטפלת באלפי חולים מידי שנה המופנים אליה מכל רחבי הארץ ומחו"ל.

טיפולים ובדיקות ייחודיות:

השתלות קרנית שכבתיות: DMEK ו- DALK

טיפול בקשרי צילוב לקרטוקונס

שחזור משטח העין והשתלות לימבוס

ניתוחי פטיריגיום

טיפול IPL בעין יבשה

מחלות עיקריות:

קרטוקונוס

בצקת של הקרנית

עין יבשה ודלקת עפעפיים כרונית

דלקות עיניים אלרגיות ודלקת אביבית בילדים

פטיריגיום

הרפס של הקרנית

כוויות כימיות של משטח העין

צוות הרופאים:

פרופ' אברהם סלומון- מנהל היח', דר' דוד לנדאו, דר' איתי לביא, דר' ג'מאל מוראד, ד"ר דוד סמדג'ה וד"ר דניס וינשטיין.

הדסה כאן בשבילכם

שעות פעילותיש לוודא את זמני המרפאות במרכז לזימון תורים
זימון תורים02-5842111