נגישות

במכון ניתן מגוון רחב וייחודי של טיפולי קרינה המותאמים לסוג הסרטן, חומרתו ורמת התפשטותו.

External beam radiation therapy) EBRT)- קרינה חיצונית באמצעים לא פולשניים. טיפולים אלו כוללים סדרת טיפולי קרינה בגידולי ראש צוואר, שד, ערמונית, ריאות, מערכת העיכול, מערכת השתן, מוח ועוד.

Intensity - Modulated Radiation Therapy) IMRT)- סוג של קרינה חיצונית הכוללת קרני קרינה (radiation beams) בעוצמות שונות ובכיוונים שונים. זוהי שיטה מאד מדויקת המאפשרת לשלוט על מנות הקרינה הניתנות לגידול ומתן מנות שונות לאיברים הנמצאים בסביבת הגידול.

Volumetric Modulated Arc Therapy) VMAT)- פיתוח נוסף של IMRT המסתמך על קרינה בקשתות. זוהי טכניקת קרינה חדשה שמעבירה קרינה באופן המשכי תוך כדי סיבובי המכשיר. טכניקה זו מתאימה את צורת שדה הקרינה לגידול ובאותו זמן מגבילה את המנה שניתנת לאיברים שסביב הגידול.

Brachytherapy- טכניקת קרינה בה מוכנס המכשיר לתוך הגוף בסמוך לגידול וניתנת קרינה פנימית מטווח קצר.

Stereotactic RadioSurgery) SRS)- טיפול ממוקד, בעיקר לגידולי מוח ועמוד שדרה. הטיפול כולל מתן עוצמות גבוהות במנה אחת בודדת. הטיפול נעזר באמצעי דיוק גבוהים להדמיה ותכנון הטיפול.

Stereotactic body RadioTherapy) SBRT)- גם כאן CCCניתנים טיפולים ממוקדים לגידולים באזורים שונים בגוף מחוץ למוח, כגון ריאות, כבד, עצמות, אדרנל, לבלב, בלוטות לימפה ועוד.

טיפול רדיותרפיה תוך-ניתוחי (אינטרא-אופרטיבי): - טכנולוגיה חדשנית שבאמצעותה מבצעים הקרנות במהלך הניתוח להסרת הגידול הסרטני. המטרה של רדיותרפיה תוך ניתוחית הינה לתקוף את הגידול בכל העוצמה ובדיוק מרבי, על מנת למנוע ככל הניתן את חזרת המחלה.

טיפול בשיטת Alpha DaRT™ Technology* - הטכנולוגיה חדשנית זו מאפשרת שימוש בקרינה עוצמתית מאוד באופן ממוקד, עם יכולות גבוהות של הרס הגידול, מבלי שזו תחדור לרקמות שליד הגידול. לפי הניסיון שנצבר עד כה בשימוש בטכנולוגיה, התוצאות טובות ועם מעט מאוד תופעות לוואי.

הקרינה ניתנת באמצעות מכשירים הנקראים מאיצים קוויים (linear accelerator - LINAC)

חדישים ומודרניים. מאיצי הקרינה של בית החולים הדסה עין כרם הם מהמתקדמים בעולם, כגון מכשירי

ה- True Beam ו- Ethos של חברת VARIAN.

מכשירים אלו מאפשרים דיוק מרבי של הטיפול באמצעות קרינה מכוונת הדמיה ( דיוק בכוונון הקרינה ע"י הדמיה מוקדמת של האזור) וכן מאפשרים טיפול את עדכון התוכנית הטיפולית בהתאם לשינויים המתרחשים בגידול עם הזמן (adaptive therapy).

בעקבות טיפולי הקרינה עלולות להופיע תופעות לוואי (אופיין תלוי באיבר אשר נחשף לקרינה ובעוצמת הקרינה בה נעשה שימוש.) לעומת זאת ייתכן גם שלא תופענה כלל תופעות לוואי. במידה וסובלים מתופעות לוואי חשוב לדעת שהן זמניות, ניתנות לשליטה ובדרך כלל נעלמות עם הזמן לאחר סיום הטיפול.

טיפולי הקרינה מבוצעים על ידי צוות רב תחומי (multidisciplinary) מהשורה הראשונה, השם במרכז תשומת הלב את המטופל, את מחלתו ואת כל צרכיו. הצוות כולל רופאים, פיסיקאים, טכנאי רדיותרפיה, אחיות, מזכירות, עוזרות מחקר, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ודיאטנית.

המומחים שלנו מתמקדים בתוכניות טיפול בקרינה מותאמות אישית עבור הסרטן הספציפי של כל חולה. הם עובדים בשיתוף פעולה מלא עם האונקולוג המטפל ועם הרופאים המקצועיים אשר נחשבים לרופאים מובילים בכל התחומים הנדרשים וזאת על מנת לתת מענה כולל למטופל.