נגישות

המכון לקרינה (רדיותרפיה) הדסה עין כרם

מכון רדיותרפיה

המכון לקרינה (רדיותרפיה) מטפל במחלת הסרטן באמצעות אנרגיה של קרינה הגורמת להרג של הגידול באמצעות נזק בלתי הפיך לתאים שבו.

במכון הקרינה ניתנים מגוון טיפולים:

External beam radiation therapy, (נקרא גם EBRT): קרינה חיצונית באמצעים לא פולשניים. טיפולים אלו כוללים סדרת טיפולי קרינה בגידולי ראש צוואר, שד, ערמונית, ריאות, מערכת העיכול, מערכת השתן, מוח ועוד.

Intensity-Modulated Radiation Therapy, (נקרא גם IMRT): סוג של קרינה חיצונית הכולל קרני קרינה (radiation beams) בעוצמות שונות ובכיוונים שונים. זוהי שיטה מאד מדויקת המאפשרת לשלוט על מנות הקרינה הניתנות לגידול ומתן מנות שונות לאיברים הנמצאים בסביבת הגידול.

Volumetric Modulated Arc Therapy, (נקרא גם VMAT): פיתוח נוסף של IMRT המסתמך על קרינה בקשתות. זוהי טכניקת קרינה חדשה שמעבירה קרינה באופן המשכי תוך כדי סיבובי המכשיר. טכניקה זו מתאימה את צורת שדה הקרינה לגידול ובאותו זמן מגבילה את המנה שניתנת לאיברים שסביב הגידול.

Brachytherapy: טכניקת קרינה בה מוכנס המכשיר לתוך הגוף בסמוך לגידול וניתנת קרינה פנימית מטווח קצר.

כמו כן ניתנים במכון טיפולי קרינה ממוקדת, רדיוכירורגיה:

Stereotactic RadioSurgery, (נקרא גם SRS): טיפול ממוקד בעיקר לגידולי מוח ועמוד שדרה. הטיפול כולל מתן מנות גבוהות במנה אחת בודדת. הטיפול נעזר באמצעי דיוק גבוהים להדמיה ותכנון הטיפול.

Stereotactic body RadioTherapy, (נקרא גם SBRT): טיפולים ממוקדים לגידולים באזורים שונים בגוף מחוץ למוח, כמו ריאות, כבד, עצמות, אדרנל, לבלב, בלוטות לימפה ועוד.

הקרינה ניתנת באמצעות מכשירים הנקראים מאיצים קוויים (LINAC - linear accelerator) חדישים ומודרניים. מאיצי הקרינה של בית החולים הדסה עין כרם הם מהמתקדמים בעולם, כגון מכשירי ה- True Beam ו- Ethos של חברת VARIAN. מכשירים אלו מאפשרים דיוק מרבי של הטיפול באמצעות קרינה מכוונת הדמיה, Image-Guided Radiation Therapy, וכן ביצוע Adaptive treatment המאפשר עדכון התוכנית הטיפולית בהתאם לשינויים המתרחשים בגידול עם הזמן.

על צוות המכון

טיפולי הקרינה מבוצעים על ידי צוות רב תחומי (multidisciplinary) מהשורה הראשונה, השם במרכז תשומת הלב את המטופל, את מחלתו ואת כל צרכיו. הצוות כולל רופאים, פיסיקאים, טכנאי רדיותרפיה, אחיות, מזכירות, עוזרות מחקר, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ודיאטנית.

צוות המכון עובד בשיתוף פעולה מלא עם האונקולוג המטפל ועם הרופאים המקצועיים המומחים המובילים בכל תחום על מנת לתת מענה כולל למטופל.

מטרתנו לתת לכל מטופל רפואה שמוכוונת אליו או אליה, עם יחס מקצועי, אישי, מסור ואנושי. אנו מקדישים משאבים ותשומת לב מרבית למתן טיפול מתקדם ומדויק ביותר לכל מטופל ברדיותרפיה.

דברים שכדאי לדעת

הדסה כאן בשבילכם

כתובתמכון שרת
שעות פעילותא'-ה' 07:00-18:00
טלפון02-6776808
פקס02-6777388