נגישות

מרפאה לגידולים נוירואנדוקרינים הדסה עין כרם

מרפאה לגידולים נוירואנדוקרינים הדסה עין כרם

מרפאה לגידולים נוירואנדוקרינים

המרפאה נותנת מענה למגוון רחב של גידולים נוירואנדוקריניים (NTEs - NeuroEndocrine Tumors) שמקורם בתאים מיוחדים של המערכת האנדוקרואנדוקריניים. תאים אלה הם תאי עצב מיוחדים, המפוזרים ברחבי הגוף באיברים כגון הקיבה, המעיים והריאות ומייצרים הורמונים כחלק מהמערכת האנדוקרינית - רשת של בלוטות המייצרות הורמונים (חלבונים המשמשים לתקשורת בין קבוצת תאים לתאים אחרים בגוף, על מנת להגביר או להפחית את רמת הפעילות של תא המטרה).

מרפאה לגידולים נוירואנדוקרינים

חלק מהגידולים הנוירואנדוקריניים מייצרים הורמונים שעלולים לגרום לתסמינים, כגון שלשולים, סומק בעור וצפצופים בנשימה. גידולים המייצרים הורמונים מכונים גידולים פונקציונליים (מפרישי הורמונים) וגידולים שאינם מייצרים הורמונים מכונים גידולים לא פונקציונליים (שאינם מפרישי הורמונים).

בהדסה היחידה לגידולים נוירואנדוקריניים פועלת כמערך רב-תחומי לטיפול בחולים עם גידולים מסוג זה. לנוכח האופי האנדוקריני והאונקולוגי המשולב של גידולים אלה, הטיפול בחולים מחייב גישה רב-מערכתית המשלבת ידע ומקצועיות של מומחים בתחומי האונקולוגיה, האנדוקרינולוגיה, גסטרואנטרולוגיה, גנטיקה, כירורגיה, פתולוגיה, רדיולוגיה ורפואה גרעינית.

ליחידה בבית החולים הדסה מופנים מטופלים עם גידולים נוירו-אנדוקריניים מרחבי הארץ ואף מחוצה לה, בית החולים הדסה עין כרם היה הראשון שהעניק טיפולי PRRT (טיפול ראדיואקטיבי ממוקד לגידולי NET ) בארץ וגם כיום המכון הינו בכל הניסיון הרב ביותר בטיפולים אלו.

ב-2018 הוכרה יחידת ה-NET כמרכז מצוינות מטעם האיגוד האירופאי לגידולים נוירואנדוקרינים.

הדסה כאן בשבילכם

שעות פעילותיש לוודא את שעות הפעילות במרכז לזימון תורים
זימון תורים02-5842111 6774*