נגישות

ביחידת הסוכרת קיים המרכז הגדול בישראל למחקרים קליניים בסוכרת אשר מוביל ומשתתף במחקרים קליניים מרובים הבוחנים את ייעילותן של תרופות חדשות לטיפול בסוכרת, כולל אינסולינים חדשים ואנלוגים לקולטנים ל-GLP-1. כמו כן, במרכז נבדקות טכנולוגיות חדשניות לא פולשניות לניטור סוכר ולמתן אינסולין.

המרכז למחקרים קליניים עובד בשיתוף פעולה עם קבוצת ה-TIMI המסונפת לאוניברסיטת Harvard בבוסטון שבארה"ב, בהובלה משותפת של מחקרי ענק בינלאומיים הבוחנים תוצאים קרדיו-וסקולריים בחולי סוכרת מסוג 2.

בנוסף, היחידה מעורבת במחקרים המרכזיים למניעת סוכרת סוג 1. ביחידה מתקיימים גם מחקרים ביוזמת חוקר עצמאי בתחומים שונים כגון השפעתן של תרופות מקבוצת מעכבי SGLT2 על חולים הסובלים מאי ספיקת לב והשפעתם של GLP-1 RA בחולי סוכרת סוג 1.

יחידת המחקר הבסיסי בסוכרת עוסקת במחקר מתקדם ומוביל בתחום ההיבטים השונים של הפרעה בתפקוד תאי הבטא בסוכרת עם השלכות חדשניות אפשריות לפיתוח טיפולים רגרטיביים לחולי סוכרת סוג 1. מתקיימים גם מחקרים אודות הפתופיזיולוגיה של מחלת הכליה בסוכרת.

הקרבה הגיאוגרפית לחוקרים בבית הספר לרפואה ולרוקחות של האוניברסיטה העברית הובילה ליצירת שיתופי פעולה מבורכים בין חוקרים ביחידת הסוכרת לחוקרים מובילים באוניברסיטה העברית.