נגישות

אורתופדיה ילדים הדסה עין כרם

אורתופדיה ילדים הדסה עין כרם

אורתופדיה ילדים

צוות הרופאים ביחידה לאורתופדיה ילדים בבית החולים הדסה עין כרם מבצע את כל סוגי הניתוחים באורתופדית ילדים פרט לניתוחי עמוד שדרה, כריתת גידולים ממאירים ומיקרוכירורגיה.

אורתופדיה ילדים

תחומי הטיפול ביחידה לאורתופדיה ילדים:

 שברים וסיבוכי שברים

טיפול כירורגי ושמרני בכל סוגי השברים והחבלות עם מעורבות שרירים וגידים (כמו קרעים), כולל שברים מורכבים ותוך פרקיים. טיפול בסיבוכי שברים שנוצרו כתוצאה מפגיעת לוחית הצמיחה וגרמו לעוות בגפה או הבדל באורך הגפה, וכן טיפול בעיוותים כתוצאה מריפוי השבר בעמדה לא מקובלת.

בעיות מפרק הירך והאגן

טיפול בדיספלזיה פרקי ירכיים (DDH) בתינוקות, ילדים, מתבגרים ומבוגרים-צעירים. שיטות הטיפול כוללות טיפול ברצועות "פאבליק", שיחזור של פריקת פרק הירך וקיבוע בגבס ספייקה, טיפול ניתוחי רקונסטרוקטיבי שכולל אוסטאוטומיות ירך-אגן ושחזור פתוח פריקת מפרק הירך. יחידת אורתופדית ילדים של בית חולים הדסה הינה בעלת הניסיון הגדול ביותר בארץ של ניתוח אוסטאוטומיה פרי-אצטבולרית על שם "גאנס".

מחלות נוירו-מוסקולריות כולל שיתוק מוחין ומנינגוצלה (Spina bifida)

ביחידה מתבצעים כל סוגי הניתוחים על-ידי אורתופד ילדים, כולל הארכת גידים וניתוחים רקונסטרוקטיבי של המפרקים, טיפול בקונטרקטורות ועיוותים בגפיים. שיתוף פעולה עם ביה"ח השיקומי "אלין" מאפשר לילדים עם מחלות נוירו-מוסקולריות שיקום מקצועי ביותר ויעיל, כך שתוצאות הטיפול טובות ביותר עם חזרה מהירה לתפקוד רגיל.

עיוותים ואי-שוויון גפיים מולדים ונרכשים

במסגרת הטיפול בתיקון עיוותי גפיים רופאי היחידה משתמשים ב-3 שיטות מתקדמות:

תיקון הדרגתי על-ידי סגירת לוחית הצמיחה זמנית (Hemi-epiphysiodesis), מאפשר תיקון אצל ילדים שעדיין בתהליך גדילה. לאחר הניתוח אין צורך בקיבוע בגבס ומותרת דריכה מלאה ישירות לאחר הניתוח. אין צורך באשפוז ממושך.

תיקון אקוטי על-ידי אוסטאוטומיה של העצם עם קיבוע פנימי עם פלטה או מסמר תוך לשדי. הליך זה בדרך כלל לא דורש קיבוע נוסף בגבס ומאפשר הפעלה מיידית של המפרק.

אוסטאוטומיה של העצם ותיקון הדרגתי על-ידי מערכת מקבע חיצוני טבעתי ממוחשב שמאפשר תיקון מדיוק של העיוות ודריכה מלאה ישירות לאחר הניתוח. הטיפול באי-שוויון אורך רגליים נעשה באמצעות שימוש במקבע החיצוני הטבעתי הממוחשב ומסמר תוך לשדי המתארך שנקרא Precise nail.

השיטות מהוות פתרון לאחת מהבעיות הסבוכות ביותר באורטופדיית ילדים אשר בעבר הצריכו קטיעות או מכשור רפואי. הטיפול בשיטות האלו מרוכז על ידי יחידת הילדים ומשמש לעיתים גם פתרון לבעיות במבוגרים.

בעיות ועיוותים בכפות הרגליים

טיפול בכף רגל סוסנית קלובה (Clubfoot), טיפול בגבסים וטיפול ניתוחי; Congenital vertical talus; הלוקס וולגוס (Hallux valgus) כולל שיטה מסוג minimal invasive שמאפשרת דריכה ישירה לאחר ניתוח ללא צורך בגיבוס; טיפול ברגל dk שטוחה (Flat foot) בגישות שונות כולל גישה - Arthroreisis מסוג minimal invasive שמאפשרת דריכה ישירה לאחר הניתוח ללא צורך בגיבוס; קואליציה טרסלית (Tarsal coalition); עצמות מסרק קצרות (Brachymetatarsia); וכל מגוון העיוותים בכפות הרגליים.

מחלות זיהומיות במערכת השלד

ניתוחים רקונסטרוקטיבים ותיקון עוותים בגפיים העליונות

טיפול על-ידי אורתופד ילדים בעיוותים כתוצאה מזיהום, עצירת גדילה פוסט-טראומטית ועיוותים אחרים מולדים ונרכשים.

פגיעות מולדות במקלעת הברכיאלית (Brachial Plexus injury)

טיפול בבעיות מערכת התנועה שנוצרות כתוצאה מפגיעת מקלעת הברכיאלית: העברת שרירים, שחרור קונטראקטורות לשיפור טווחי תנועות, אוסטאוטומיות באזור מפרק הכתף, וטיפול כירורגי שמאפשר שיפור בתפקוד הגפה.

מידע נוסף על שיתוק ילדים

הדסה כאן בשבילכם

שעות פעילותיש לוודא את שעות הפעילות במרכז לזימון תורים
מודיעין02-6777111
זימון תורים02-5842111