נגישות

מרפאת פוסט פוליו - שיתוק ילדים

היחידה לטיפול נמרץ בפג ובילוד הדסה הר הצופים

מרפאת שיתוק ילדים

פוליומיאליטיס, המוכרת בשמה העברי ״שיתוק ילדים״ (או בקיצור, פוליו) היא מחלה זיהומית וויראלית קשה שפוגעת במערכת העצבים המרכזית בקרב ילדים. במהלך שנות החמישים, התפשטה מגיפת שיתוק הילדים בישראל. בעקבות כך, בשנת 2007 חוקק בישראל חוק המזכה את נפגעי מחלת שיתוק הילדים, מכיר בנכותם ומעניק פיצוי מתאים לנכות עמה החולים מתמודדים.

במרפאת שיתוק הילדים במרכז הרפואי הדסה, החולים עוברים בדיקה כללית, אורתופדית, נוירולוגית ותפקודית לשם איתור שינוי במצבם והערכה מדויקת של ליקוי ההליכה. אחוז גבוה מחולי מגפת הפוליו מתמודדים עם תסמונת פוסט-פוליו, שבמסגרתה הוחמר מצבם התפקודי. תסמונת הפוסט-פוליו המתבטאת בחולשה מוגברת בשרירים החלשים, חולשה חדשה בשרירים ה״בריאים״, עייפות יתר וכאבים מפושטים. כמו כן, ידוע על נטייה של חולי פוליו לנפילות ושברים בעצמות כתוצאה מנפילות.

מכיוון שאחוז גבוה של החולים התמודדו עם מחלת הפוליומיאליטיס בשנות החמישים, הטיפול בהם ממוקד בקבלה של מכשירים אורתופדיים ואביזרי עזר להליכה ולתפקוד המוטורי (העברות, הליכה, טיפוס מדרגות).

צוות המרפאה עוסק גם בהסברה על סכנת מאמץ יתר של השרירים, וניתנות המלצות מקצועיות שגם כוללות הזמנת מכשור רפואי המתאים ביותר לכל חולה פוליו.

אנו ממליצים לחולי הפוליו לבצע מעקב סדיר במרפאה מדי חצי שנה.

הדסה כאן בשבילכם

כתובתקומת כניסה
שעות פעילותיום ד' 12:00-14:00
זימון תורים02-5842111