נגישות

פוריות הגבר ובנק הזרע - הדסה עין כרם

פוריות הגבר ובנק הזרע - הדסה עין כרם

פוריות הגבר ובנק הזרע

המעבדה לפוריות הגבר ובה בנק הזרע של הדסה עין כרם היא בין המעבדות הראשונות שהוקמו בארץ. המעבדה קיימת שנים רבות כחלק מהמערך הגינקולוגי של בית החולים. פעילות המעבדה מתחלקת לשני תחומים עיקריים: מעבדה לפוריות הגבר ובנק הזרע.

פעילות המעבדה לפוריות הגבר

השבחת זרע: הפעולה בוררת את תאי הזרע האיכותיים ביותר מדגימת הזרע שניתנת על ידי הגבר. רק לאחר מכן יוזרק הזרע לרחם האישה.

בדיקת זרע: בדיקת מאפיינים שונים של הזרע (כמו נפח, ריכוז, תנועה וצורה), כחלק מבירור פוריות של הגבר.

הקפאת זרע: בתהליך זה הזרע עובר הקפאה עמוקה בנוכחות חומרים משמרים, ומאוחסן בטמפרטורה נמוכה במיכלי חנקן נוזלי לשימוש עתידי.

סריקת זרע: תהליך זה נעשה במידה ובבדיקת זרע פשוטה לא נמצאו תאים. מטרת התהליך הוא לבצע חיפוש של תאי זרע, ובמידה ונמצאו תאי זרע הדגימה תעבור תהליך הקפאה לשימוש עתידי.

מעבר לטיפולים אלה המעבדה מבצעת בשנים האחרונות סריקות מתקדמות לבחירת זרע להפריה בשיטת IMSI (בחירת זרע להפריה על פי מראה תא הזרע במיקרוסקופ בהגדלה של פי 6000) ו-MACS (בחירת זרע ע"י איתור תאים תקינים בעזרת נוגדנים).

פעילות בנק הזרע

בבנק הזרע במעבדת IVF הדסה עין כרם ישנו מאגר תורמים מגוון למען נשים וזוגות המעוניינים להרות מזרע של תורם אנונימי. התורמים הם לרוב סטודנטים בגילאים 20-30 המגיעים מכל חלקי הארץ. מועמדים אלה מבצעים בדיקת זרע הנותנת הערכה כוללת של איכות הזרע. אנו מצפים לערכים תקינים וגבוהים בהתאם לסטנדרטים המקובלים עבור תורמי זרע. בהמשך, המועמד מוזמן לשיחת היכרות כללית בה אנו מתרשמים ממנו, מקבלים מידע על אורח חייו, בריאותו ובריאות משפחתו, תחום לימודיו ו/או עיסוקו, תחביביו וכד'. בתום השיחה, אם נמצא מתאים, התורם נשלח לבצע בדיקות למחלות מדבקות ובירור גנטי. אנו רואים בטובת המטופלת/ים וברמת השירות הניתן לה/ם על ידינו חשיבות מרובה. לפיכך, מאמצים ומשאבים רבים מושקעים בהגדלת מאגר התורמים שלנו ובקיצור זמני ההמתנה לפגישת ייעוץ עימנו (כשבועיים ימים בלבד).


למידע נוסף על IVF בהדסה הר הצופים >>

דברים שכדאי לדעת

הדסה כאן בשבילכם