נגישות

מרכז ״רימון: גוף, נפש פוריות״ שנמצא במרכז הרפואי הדסה הר הצופים הוא פרויקט שמטרתו להעניק תמיכה נפשית לנשים המתמודדות עם אתגרי פוריות ללא עלות. מטרתנו במרכז ״רימון״ היא להפחית את רמת המתח והדיכאון בקרב נשים המנסות להרות וכך לשפר את סיכויי הפוריות שלהן.

טיפולי פוריות גובים מחיר נפשי ופסיכולוגי עצום מנשים. כדי לתת תמיכה לנשים אלה, מרכז ״רימון״ מספק מגוון טיפולי גוף-נפש: טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), סדנאות גוף-נפש, יוגה תומכת פוריות, וטיפול תומך לקהילות בעלות מאפיינים וצרכים מיוחדים. כל מטופלת נפגשת באופן אישי עם יועצת פוריות והיועצת מציעה לה ממגוון האפשרויות לתמיכה נפשית שהארגון נותן. נשים העוברות טיפולי פוריות יכולות לבחור מתוך המגוון שמוצע במרכז את הטיפול שמתאים להן.

ברחבי העולם מתקיימות תכניות כגון מה שמוצע במרכז ״רימון״, בין היתר בבוסטון, בלוס אנג׳לס ובלונדון.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT):

שיטת טיפול מוכרת היטב ומבוססת אמפירית. שיטה זו משמשת לפתרון מגוון בעיות ומחלות, כמו דיכאון, חרדה, הפרעות אכילה ובעיות בזוגיות. הטיפול מפחית חשיבה שלילית ורגשות שליליים, ועוזר בפתרון בעיות ובהפחתת מתח. המחקר היום מצביע על קשר ישיר בין CBT להפחתת מתח ולפוריות. טיפול CBT מוצלח משפיע באופן נהדר על נשים העוברות טיפולי פוריות. בתוך מספר שבועות, המתח יורד והסיכוי להיכנס להיריון עולה. יוגה רסטורטיבית משפיעה גם היא על הפחתת מתח בקרב נשים המתקשות להרות ועוזרת להן לממש את מלוא פוטנציאל הפוריות שלהן.

יוגה לפוריות במרכז רימון: כל יום ראשון בשעה תשע בבוקר, בבית ריקליס הדסה הר הצופים, סיגלית ראובינוף, מדריכת יוגה מומחית מעבירה שיעור לנשות מרכז ״רימון״.

מרפאת הפוריות בהדסה הר הצופים קיבלה מועמדות לפרס ״מרכזים למצוינות״ בבית החולים הדסה בזכות הגישה ההוליסטית הנהוגה במרכז רימון. ראו קישור לסרט על מרכז רימון.

מרכז ״רימון״ מתחדש ומתאים את עצמו לנסיבות, ומוצף יותר מתמיד בבקשות לעזרה והצוות המסור שלנו הכולל רופאות, פסיכולוגיות, עובדות סוציאליות ומדריכות יוגה נעזר בכל האמצעים האפשריים כדי לענות לצרכים ולתקשר.

צוות ״רימון״ מייצר תכניות חדשות באופן מתמיד על מנת לשקף את הצרכים של קהילת המטופלות: אנו מציעות סדנאות CBT לפוריות, שיעורי יוגה לפוריות, ״טפינג״, תזונה, טיפול אישי באמצעות שיחות טלפון, זום, יוטיוב ועוד.

אנו עוזרות לנשים ללמוד לחיות ברגע, להתמקד בחיובי, לקחת שליטה על מה שהן יכולות ולהבין שזהו מצב זמני שיחלוף.

ליצירת קשר ולהשתתפות בפעילויות שלנו אנא שלחו מייל לד״ר קרן פרידמן, מנהלת המרכז ([email protected]).