נגישות

זירוז לידה מלאכותי בהתערבות רפואית

ישנם מקרים בהם יציעו לך לבצע השראה או זירוז לידה. בקשי מהצוות הסבר מדוע הזירוז נחוץ, והיי משוכנעת שהדבר הוא הטוב ביותר עבורך ועבור תינוקך. קיימים מספר דרכים לזירוז בהתערבות רפואית:

פרוסטגלנדינים - הורמון הגורם לריכוך צוואר הרחם ולהתפתחות צירים יעילים בתוך שעות ספורות. מגיע כפיסת בד דקיקה, הספוגה בחומר ומוחדרת לנרתיק קרוב לצוואר הרחם.

בלון – החדרת קטטר לצוואר הרחם וניפוח בלון מלא מים בתוכו, כדי ליצור לחץ מכאני מלאכותי המדמה את ראש התינוק על צוואר הרחם. הבלון נפלט בעצמו כאשר נוצרת פתיחה של 2 – 2.5 ס"מ.

הפרדת קרומים (סטריפינג) – הפרדת קרומי מי השפיר מדופן הרחם. הפעולה נעשית תוך כדי בדיקה וגינאלית. זוהי פעולה מהירה מאוד הגורמת לכאב חזק וקצר, ועלול להיווצר דימום קל (אם הדימום מתגבר יש להגיע לחדר לידה).

פקיעת מי שפיר – במידה ולא הייתה ירידת מים, יפקעו הרופא או המיילדת את שק מי השפיר. הפעולה אינה כואבת ובעקבותיה לרוב נוצרת התגברות של הצירים.

פיטוצין - חיקוי סינתטי של ההורמון אוקסיטוצין, שגורם להתכווצויות חזקות וארוכות של הרחם. ניתן בעירוי ומחייב חיבור למוניטור על מנת לוודא שקצב הצירים אינו מהיר מדי ולא נגרמת מצוקה לעובר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

הנרייטה - מועדון נשים ויולדות כאן בשבילכן