נגישות

יחידת השתלות כבד, כליה ולבלב הדסה עין כרם

יחידת השתלות כבד, כליה ולבלב הדסה עין כרם

היחידה להשתלות כבד, כליה ולבלב

יחידת ההשתלות של בית החולים הדסה שייכת למחלקה לכירורגיה כללית והינה מהוותיקות במדינת ישראל. היא החלה בביצוען של השתלות כליה בשנות השבעים ובוצעה בה השתלת הכבד הראשונה המוצלחת במדינת ישראל בשנת 1991. היחידה מבצעת השתלות כבד וכליה מהחי ומהמת, וכן השתלות בילדים. בשנים האחרונות חל גידול מרשים בפעילות היחידה וכיום היא היחידה השנייה בגודלה ובהיקף פעילותה בארץ. היחידה מבצעת השתלות כבד, השתלות כליה והשתלות משולבות.

היחידה להשתלות כבד, כליה ולבלב

מנהל המחלקה:

פרופ' אלון פיקרסקי

אחות ראשית: 

אביגיל חזות

מיקום: בניין דוידסון קומה 6, טלפון: 02-6776118

יעדי המחלקה:

מתן טיפול מיטבי ושירותי והפחתת זיהומים

תחומי המומחיות של המחלקה

יחידת טראומה

יחידת השתלות כבד וכליות

ניתוחי כירורגיה כללית

הוראה ומחקר במחלקה: המחלקה עוסקת בהוראת מתמחים, אחיות וסטודנטים במקצועות הרפואה והסיעוד

שעות ביקור רופאים: 07:15-09:30

משמרות אחיות: בוקר: 07:00-15:00, ערב: 15:00-23:00, לילה: 23:00-07:00

זמני ארוחות: ארוחת בוקר: 08:00-09:00, ארוחת צהריים: 12:00-13:00, ארוחת ערב: 18:00-19:00

שעות ביקור אורחים: 21:00 -  07:00  

דרך הפנייה לעובדת סוציאלית: בתיאום דרך האחות מרכזת הטיפול

שעת שיחה עם אחות ראשית: בימים ראשון עד חמישי  בשעות 07:00-15:00

שעת שיחה עם רופא בכיר: בתיאום דרך האחות מרכזת הטיפול

בשלוש השנים האחרונות בוצעו ביחידת ההשתלות 75 השתלות כבד ו-166 השתלות כליה. תוצאות היחידה בתמותה, סיבוכים ושרידות האיברים נחשבות כמעולות עם 90% אחוזי שרידות במושתלי כבד בשנה ראשונה ועם 97% שרידות איבר במושתלי כליה מהחי בשנה ראשונה.

הטיפול ביחידה

מרפאות ההשתלות של הדסה עוקבות אחר מאות מושתלי איברים עם אלפי ביקורים בשנה. כל ניתוחי ההשתלה והתרומה מתבצעים תמיד על ידי לפחות שני מומחים בהשתלות. זאת מתוך מטרה להגיע לתוצאות הטובות ביותר ומתוך מחוייבות לתורמי האיברים החיים למנוע כל סיבוך בניתוחם.

תנאי האשפוז בהדסה הם הטובים ביותר שיש בישראל. החולים לאחר השתלה זוכים לחדר פרטי או חצי פרטי עם מיטה לאורח/מלווה ושירותים צמודים. הצוות הסיעודי מיומן ביותר ומכיר את תחום ההשתלות על בוריו. מתאמות ההשתלות בהדסה הן עתירות ניסיון וידועות במסירותן לחולים ובשירות הבלתי רגיל שהן מעניקות למועמדים להשתלה ולתורמי הכליות.

הנהלת בית החולים והמחלקה לכירורגיה רואות ביחידת ההשתלות יחידת חוד של מצוינות והצלחה ותומכת ביחידה בהשגת חדרי ניתוח ובביצוע בדיקות מתקדמות במהירות וביעילות. עם היחידה עובדים יועצים ייעודיים בהתמחויות רבות המשיקות לעבודתה כגון פסיכיאטריה, אורולוגיה, קרדיולוגיה ואחרות.

על צוות היחידה

צוות היחידה עבר כולו הכשרה מלאה בכירורגיה של השתלות בארה"ב, בצרפת ובטורקיה במוסדות המובילים ביותר. הצוות מבצע ניתוחי כבד ודרכי מרה מורכבים, ומתמחה בניתוחים לפרוסקופים החוסכים למטופלים אשפוז ממושך, כאב וצלקות.

מנהל היחידה הוא ד"ר עבד חלאילה. צוות היחידה נתמך על ידי צוות נפרולוגי (רופאי כליות) ייעודי וצוות הפטולוגי (רופאי כבד) מעולים. צוותים אלו זמינים בכל עת ומלווים את החולים לפני ואחרי ההשתלה.

חדשות ועדכונים

הדסה כאן בשבילכם