נגישות

המרפאה לשיקום ראיה ירודה במבוגרים הדסה עין כרם

המרפאה לשיקום ראיה ירודה במבוגרים הדסה עין כרם

שיקום ראיה ירודה במבוגרים

מרפאת המבוגרים מעמידה לרשות המטופלים צוות רב-תחומי מקצועי: אופטומטריסטית מומחית לראיה ירודה ועובדת סוציאלית. המטופל עובר בדיקה מדויקת לקביעת תפקוד הראייה על ידי אופטומטריסטיות מומחיות לראייה ירודה. בהמשך מותאמות עזרים אופטיים באופן אישי. העזרים כוללים בין היתר משקפים טלסקופיים ומגדלות למיניהן. בגמר ההתאמה ניתן לקבל בהשאלה עזרים לניסיון הביתה.

שיקום ראיה ירודה במבוגרים

בנוסף ניתן יעוץ על דרכים להתמודד עם שימוש במחשבים והתאמתם (בעזרת של חומרה/תכנה מתאימה) לצרכים הייחודיים של אנשים עם ליקויי ראיה.

במפגש עם העובדת הסוציאלית, המתמחה בראייה ירודה ושיקום, ניתן ייעוץ תמיכתי, מידע רלוונטי על זכויות ושירותים הקיימים בקהילה ותיווך לגורמים מטפלים בקהילה.

בוגרים מגיל 18 הסובלים מליקוי ראייה מוזמנים להגיע אחת לשנה לעדכון מספר המשקפיים ולהתאמת עזרי ראייה על ידי האופטומטריסטיות של המכון, המתמחות בראייה לקויה. גם מבוגרים בגיל השלישי עם ראייה ירודה מוזמנים להגיע - היום ניתן לשפר את איכות החיים גם בגיל המבוגר.

תרגול פרטני לשיפור הראיה ההיקפית

תרגול זה מיועד לאנשים הסובלים מנמ"ג - ניוון מקולרי גילי (AMD- Age related macular degeneration) ומחלות אחרות הגורמות לפגיעה של הראיה המרכזית. תרגול זה נעשה על ידי מורה שיקומית, מומחית בראיה היקפית ועוזר למבוגרים הסובלים מראיה מרכזית לא טובה, לשפר את איכות הראיה ההיקפית ובכך מסייע לתפקוד עצמאי יותר.

לגבי מטופל חדש, יש לשלוח מכתב מרופא עיניים, הכולל אבחנה וחדות ראייה לפקס או לדואר האלקטרוני שלנו.

הדסה כאן בשבילכם

כתובתבניין 8, קומה 6
שעות פעילותימים ד'-ה' 08:00-16:00
טלפון02-6779227
זימון תורים02-5842111
פקס02-6232895
דואר אלקטרוני [email protected]