נגישות

היחידה לגידולי עיניים

היחידה לגידולי עיניים הוקמה בשנת 1988 ע"י פרופ' יעקב פאר, המומחה הראשון בישראל לגידולים בעיניים. בשנת 2009 הכיר משרד הבריאות בשירות לגידולי העיניים בהדסה כשירות מתמחה ארצי (הראשון בישראל), עובדה המאפשרת לכל מטופל עם חשד לגידול בעין, מכל מקום בארץ, וללא קשר לשייכות לקופ"ח כזו או אחרת, לפנות אלינו לבדיקה, טיפול ומעקב.

היחידה לגידולי עיניים

רופאי היחידה כיום הינם פרופ' יעקב פאר ופרופ' שחר פרנקל. במסגרת היחידה מתבצעות בדיקות הערכה, אבחון וטיפול בכל סוגי הגידולים על פני שטח העין ובתוכה. הטיפול מתבצע ע"י צוות רב-תחומי הכולל גם עובדת סוציאלית ובמידת הצורך צוותים נוספים בבית החולים.

בנוסף, אנו משתפים פעולה עם צוותים נוספים בבית החולים (אונקולוגית ילדים, צוות מלנומה במכון האונקולוגי ע"ש שרת, נוירואונקולוגיה, המטולוגיה, רדיותרפיה, ואף אוזן גרון), כמו גם עם קבוצות מחקר מובילות בעולם בתחום הטיפול בגידולי עיניים.

המומחיות שלנו:

נגעים פיגמנטיים (חומים) על פני שטח העין כמו נבוסים ומלנומות, כולל נגעים על העפעפיים.

גידולים בציפוי העין (CIN, OSSN).

לימפומה בלחמית וסביב העין, כולל בארובת העין, ובעפעפיים.

גידולים תוך עיניים ממאירים: מלנומה של הענביה בבוגרים, רטינובלסטומה בילדים, לימפומה בתוך העין שמופיעה במטופלים עם לימפומה במח או בגוף, וגרורות תוך עיניות מגידולים בגוף.

גידולים שפירים (שאינם ממאירים) בתוך העין: המנגיומה כורואידלית (גידול של כלי דם), אוסטאומה כורואידלית, נקודות חן בדמית (choroidal nevus) ונגעים נוספים.

בדיקות אבחון המבוצעים ביחידה:

אולטרא-סאונד של העין.

צילום קרקעית.

OCT.

ביופסיות מגידולים מחוץ לעין ובתוכה.

בדיקות בהרדמה לילדים.

הטיפולים שלנו:

הקרנות מקומיות (בראכיתרפיה).

הקרנות חיצוניות סטראוטקטיות.

כימותרפיה מקומית בטיפות (לגידולים של פני שטח העין) או בהזרקה לעין (ללימפומה ולרטינובלסטומה) ובהזרקה תוך-עורקית בצנתור (לרטינובלסטומה).

אימונותרפיה לגידולים בפני שטח העין.

טיפולים בלייזר והקפאה.

בהדסה, אנו מאמינים בהובלה מחקרית לקידום הרפואה והטיפול במטופלינו. בהדסה הומצא הטיפול בטיפות כימותרפיה לגידולי פני שטח העין, השתתפנו בפיתוח פרוטוקול הטיפול בהזרקות כימותרפיה ללימפומה תוך עינית (VRL), אנו חלוצים עולמיים במחקר באבחון מוקדם של גרורות מלנומה של העין (מלנומה של הענביה), ובמעבדתנו מפתחים טיפולים ביולוגיים חדישים לגידולים סרטניים. עשרות רבות של מאמרים פורסמו על ידי פרופ' פאר וד"ר פרנקל.

מרפאות גידולי עיניים מתקיימות בקמפוס עין כרם, בימים ג' וה'.

הדסה כאן בשבילכם

כתובתבנין מרפאות, קומה 0 (ביניים)
ימי פעילותימים ג' ו-ה'
מזכירות02-6776326
זימון תורים02-5842111
דוא"ל[email protected]

[email protected]