נגישות

היחידה הפסיכואונקולוגית

היחידה הפסיכואונקולוגית פועלת במכון שרת, המכון האונקולוגי של הדסה ומספקת שירותי ייעוץ, טיפול, ותמיכה במטופלים ובבני משפחותיהם. מטרות הטיפולים הפסיכולוגים במכון הם לתת כלים להתמודדות עם מהלך המחלה, עם הטיפולים ועם השלכותיהם ולספק תמיכה לחולים ולבני המשפחה.

היחידה הפסיכואונקולוגית

צוות היחידה פועל במחלקה האשפוזית, באשפוז יום, ברדיותרפיה במרפאות. ליחידה מסורת ארוכת שנים של טיפול מסור בחולים ובבני משפחה לאורך כל שלבי המחלה, מתוך אמונה שהמרכיב הנפשי של ההתמודדות עם מחלות הסרטן משפיע באופן משמעותי על איכות החיים.

היחידה מהווה מסגרת התמחות בפסיכולוגיה שיקומית, קלינית ורפואית, ולוקחת חלק בהכשרת סטודנטים לפסיכולוגיה רפואה ולסיעוד.

בנוסף, מתקיים ביחידה מחקר ענף בנושאים פסיכואונקולוגים שונים כדוגמת הבדלים בין-תרבותיים בהתמודדות עם המחלה, צמיחה בעקבות התמודדות עם סרטן, והתמודדות בני הזוג של חולי סרטן.

אבחון נוירופסיכולוגי

בנוסף לטיפול פסיכולוגי מציעה היחידה הפסיכואונקולוגית בכל המחלקות גם שירותי אבחון והערכה נוירופסיכולוגיים. ביחידה נוירופסיכולוגית בכירה המדריכה את הצוות בהעברת האבחונים. השירות מיועד לכל חולה אשר כתוצאה מהמחלה או מהטיפולים חש כי ישנו נזק בתפקודי החשיבה שלו.

אבחון נוירופסיכולוגי משמש להערכת תהליכי חשיבה שנפגעו או שקיים בהם קושי שלא היה בעבר. הקשיים הקוגניטיבים עליהם מרבים לדווח חולי סרטן הינם: בעיות זיכרון, קשב, חוסר התמצאות בזמן ובמרחב וקשיים חשיבתיים אחרים שמשפיעים על התפקוד היומיומי.

האבחון מתבצע במשך מספר מפגשים במהלכם מתאפשרת הערכה מדויקת של הקושי או הפגיעה הקוגניטיבית. הבנת התהליך הקוגניטיבי בו התרחש השינוי מאפשרת בניית טכניקה להתמודדות או הכוונת המטופל לרכישת כלים נוספים להתמודדות עם השינוי שחל במציאות.

איך מגיעים אלינו?

ניתן לפנות אלינו באמצעות אנשי הצוות ביחידות השונות באמצעות בקשת הפנייה לטיפול אצל הצוות הפסיכואונקולוגי. בנוסף, באשפוז היום קיים טופס אותו ניתן למלא עצמאית ולהשאיר אצל המזכירה של היחידה ואנו נחזור אליכם.

הדסה כאן בשבילכם

שעות פעילות יש לוודא את שעות הפעילות במרכז לזימון תורים
זימון תורים02-5842111