נגישות

אם בעבר האדם הקדמון נאלץ לרדוף במשך יום או יותר אחר ארוחותיו, כיום האוכל רודף אחרינו.

האוכל מצוי בשפע בכל אירוע, חגיגה, טיול או סתם מול הטלוויזיה. הפרסומות בכל אמצעי המדיה מעודדות אותנו לצרוך מזון מעבר לדרוש לנו, והתוצאה "נראית לעין" בעליה עולמית בעודף משקל ובהגברת הסיכון לתחלואה.

לאחרונה מתפרסמים מחקרים רבים המוכיחים את התרומה החיובית של פעילות גופנית ככלי אמיתי להפחתת גורמי הסיכון למחלות הרווחות בחברה המודרנית. פעילות גופנית נמצאה יעילה בהפחתת הסיכון למחלות לב, כלי דם, סוכרת, שבץ מוחי, השמנה, יתר לחץ דם, אוסטאופורוזיס ואף סוגי סרטן מסוימים. פעילות גופנית יכולה לסייע גם בגמילה מעישון ואפילו משפרת את מצב הרוח באופן משמעותי.

פעילות גופנית יכולה להיות הליכה אך גם יכולה להיות פעילות נמרצת יותר. נמצא שפעילות מוגברת עד רמה מסוימת הייתה יעילה יותר מפעילות מתונה. כן נמצא כי גם לפעילות קצרה מספר פעמים ביום הייתה השפעה חיובית. חשוב להדגיש שלפעילות גופנית יכולים להיות גם סיכונים, בפרט לאנשים שלא עסקו בכך קודם. לכן יש להתייעץ עם רופא לפני התחלת פעילות גופנית ועם איש מקצוע בתחום הספורט, על מנת להתאים את הסוג והקצב באופן אישי לאורח החיים ולהעדפות.

אנו חיים בעידן בו מדי יום מתווסף מכשיר נוסף החוסך מאתנו את הפעילות הגופנית היחידה שעוד נותרה לנו. אולם, להיות פעיל משמעו לחיות בכיף. גלו מחדש כמה טוב מרגיש גופכם כאשר הוא פעיל. פיתחו את הרדיו, שימו מוסיקה והתחילו לרקוד, עסקו בגינון, רכבו על אופניים, צאו לטיולים. עסקו בכל פעילות גופנית הגורמת לכם הנאה באופן כזה שתוכלו להתמיד בה.

נכתב על ידי מחלקת תזונה ודיאטה במרכז הרפואי הדסה עין כרם.