נגישות

ל"ג בעומר מגיע ואיתו הסכנה: ד"ר סתיו שבתאי מיחידת הכוויות בעין כרם מלמד אותנו מה עושים במקרה של שריפה

איזה כיף של״ג בעומר הגיע! המרשמלו תפוחי האדמה והצ׳יזבטים (מעניין אם עדיין מספרים צ׳יזבטים ).

אבל לפני כל אלו ולפני שנאחל חג שמח, ד"ר סתיו סרנה כאהן מיחידת הכוויות במחלקת כירורגיה פלסטית שלנו, רצה לספק לכם כמה טיפים חיוניים (וקצת פחות שגרתיים) שכדאי שתיישמו וכך לא ניפגש בקרוב!!

לפני שמתחילים חובה לוודא שלכל אורך המדורה יש מבוגר אחראי בסביבה אפילו שרוצים לחגוג עד השעות הקטנות.

כמו לכל מקום צריך להתלבש בהתאם – נעליים סגורות, שרוולים ארוכים יכולים להגן מהגיצים שמתעופפים.

אנחנו לא בתחנת דלק – לא להשתמש בכל מיני מאיצי בעירה מסוכנים שיכולים להתפוצץ או להשפך ולהחמיר את הפגיעות.

מעגל בטיחות – תדאגו שהמחצלות והכיסאות לא קרובים מידי לאש, ובטח שאם יש ילדים לשמור על מרחק בטיחותי יכול להציל חיים.

כלל עש״ה: אם חלילה הבגדים שלכם מתחילים לעלות באש, זכרו את כלל עש״ה - עצור, שכב, התגלגל. כסו את פניכם עם כפות הידיים, השכבו על הקרקע והתגלגלו מצד אל צד עד שהלהבות תכבנה.

טיפול בכוויות: במידה ומדובר בכוויות מינוריות, קררו את האזור עם מים קרים או חתיכת בד רטובה וקרירה. הימנעו מקרח ומים קרים מאוד, אלו עלולים לגרום לנזק נוסף. גזרו או הסירו פרטי לבוש אשר יכולים ללחות או להדבק לכוויה, חבשו את הכוויה בתחבושת סטרילית ולא דביקה וגשו לקבלת טיפול רפואי במקרה הצורך.

תכננו מראש תכנית פינוי: במקרה חירום של שריפה כדאי שתהיה לכם תכנית ברורה ומפורטת של מסלולי מילוט אפשריים ונקודות מפגש שנקבעו מראש. וודאו מראש שכל אחת ואחד מודעים לתכנית ויודעים מה יהיה עליהם לעשות בשעת הצורך.

כמו בכל דבר, נהניתם וחגגתם? תשאירו אחריכם אזור נקי, ויותר חשוב וודאו שכיביתם את המדורה לגמרי.

אנחנו ביחידת הכוויות , במחלקת כירורגיה פלסטית ערוכים ומוכנים ומספקים את מכלול הטיפולים בכל סוגי הכוויות מהטיפול הראשוני ועד תיקני צלקות והשיקום בעזרת צוות מומחים מולטיספלינרי המיומן במתן מענה מעולה בכל התחומים בהם יש להתחשב על מנת לאפשר החלמה טובה וחזרה מהירה לשגרת החיים.

שתפו את הטיפים הקריטיים האלו על מנת שחוויית ערב ל״ג בעומר של כולם תהיה מהנה ובטיחותית. שיתוף הטיפים יוכל למנוע תאונות ואף להציל חיים, וכמו שתמיד אנחנו אומרים... נתראה.. אבל רק בשמחות!