נגישות

האביב הגיע ואיתו פריחת עצים והאלרגיות

לרבים מלווה תקופה זו בהתעוררות של גודש באף, נזלת מימית וגירוי בעיניים. תופעה זו מכונה: "נזלת אלרגית עונתית", הנגרמת כתוצאה משאיפה של חלקיקים אלרגניים הנמצאים באוויר ומקורם באבקנים. ישנם גם אלרגנים הקיימים לאורך כל השנה: קרדית אבק הבית, פרוות חיות מחמד, עובשים ועוד.

אף על פי שלא מדובר במחלה מסוכנת, רבים חווים סבל, פגיעה קשה באיכות החיים עד כדי הימנעות מפעילות יומיומית כגון יציאה לעבודה או לבילויים.

הערכה רפואית מקצועית והתאמת טיפול נאות, יכולים להקל בצורה משמעותית על הסבל.

שאלנו את פרופ' אלון הרשקו, מומחה לאלרגיה ואימונולוגיה, מנהל מחלקת פנימית ג', בבית החולים הדסה עין כרם וריכזנו עבורכם מספר טיפים יעילים להקלה על הסבל:

🌸ביקור במרפאת מומחה אלרגיה- בישראל ניתן לבצע אבחון פשוט שאורכו כ-15 דקות בלבד, על ידי רופאים מומחים בתחום האלרגיה.

🌸התאמת טיפול תרופתי יעיל ובטוח- ישנן מספר תרופות המקלות על תסמיני האלרגיה. ניתן להיעזר בתכשירים אנטי-היסטמינים, בכדורים, בטיפות עיניים או בתרסיס לאף. מומלץ להימנע משימוש יתר בטיפות אף נוגדות גודש (על בסיס קסילומטזולין), שאומנם מאפשרות הקלה מהירה בגודש אך גורמות נזק לאף בשימוש ממושך.

🌸טיפול חיסוני-אימונותרפי להפחתת הרגישות האלרגית- שיטה טיפולית זו מתבססת על חשיפת המטופל לאלרגן בצורה מדורגת, אשר יוצרת סבילות חיסונית והקטנת הרגישות האלרגית.

ביחידה לאלרגיה ואימונולוגיה במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה, מאבחנים אלרגיה במקום ומקבלים תכנית טיפול יעילה, בטוחה ומותאמת אישית.

למידע נוסף על יחידת אלרגיה ואימונולוגיה.

אביב שמח ופורח