נגישות

פרופ' מאלנה כהן-סימברקנו מונתה למנהלת יחידת ריאות ילדים בבתי החולים של הדסה ומנהלת המרכז לסיסטיק פיברוזיס

פרופ' כהן-סימברקנו למדה רפואה באוניברסיטת בואנוס-איירס, ארגנטינה, ומיד עם סיום לימודיה בשנת 2000 עלתה לארץ עם בני משפחתה, "בעלי מהנדס מחשבים וקיבל הצעת עבודה שכללה מעבר לישראל, ביחד עם ציונות והמחשבה שארץ ישראל היא מקום טוב לגור בו, לגדל ילדים ולהתקדם במקצוע רפואה החלטנו לעשות עליה" מספרת.

בין השנים 2003 -2007 ביצעה התמחות ברפואת ילדים בבית החולים הדסה הר הצופים וב 2010 החלה תת התמחות במחלות ריאה בילדים בבתי החולים של הדסה, " במהלך ההתמחות ברפואת ילדים בחרתי לעסוק גם בצד הקליני וגם בצד המחקרי של מחלות ראייתיות כרוניות מתוכם נמשכתי לנושא של סיסטיק פיברוזיס", אומרת פרופ' כהן – סימברקנו, "תחום המחלות הכרוניות מעניין אותי בעיקר בשל העובדה שאני מלווה בו את המטופלים במשך זמן רב. מחלה כרונית היא מחלה המתפתחת בהדרגה ומרגע האבחון של המחלה אני הופכת להיות לחלק מהחיים של המטופל או המטופלת שלי ומשפחתם. אני מעורבת מאוד בחייהם, בהחלטות שונות- קטנות וגדולות, והופכת להיות חלק בלתי נפרד מהסביבה הקרובה שלהם. הקשר שנוצר עם המטופלים הוא דבר שאי אפשר לרכוש בכל תחום ברפואה ואני מאוד נהנית מזה. טיפול במחלה כרונית דורש עבודה עם צוות רב תחומי ויחד אנחנו מטפלים בחולה בצורה הוליסטית ואינטגרטיבית. בתחום הCF ספציפית יש הרבה התקדמות גם מבחינת האבחון והמעקב אבל בעיקר בתחום המחקר והטיפול, מה שהביא בשנים האחרונות לשיפור ניכר באיכות חייהם של החולים ולעליה בתוחלת החיים".

פרופ' מאלנה כהן-סימברקנו פרסמה עד כה מעל 60 מאמרים רפואיים בכתבי עת מובילים בעולם, בתחום רפואת ילדים עם התמקדות בתחום מחלות ריאה בילדים וסיסטיק פיברוזיס.

בנוסף, ערכה מחקרים רבים בתחום PRIMARY CILIARY DYSKINESIA, אסטמה, דלקות ריאה ועוד.

בתחום הסיסטיק פיברוזיס, מרכזת ומנהלת מחקרים ברמה ארצית ובין לאומית בנושא זיהומים, הדמיה, הריונות, ועוד.

פרופ' כהן-סימברקנו מרצה בכירה מטעם האוניברסיטה העברית, ומדריכה מתמחים בעבודות מדעי יסוד וסטודנטים בעבודות גמר. בנוסף, היא חברה בחברה הישראלית לפנומנולוגיה פדיאטרית, ואחראית על תוכניות הכנסים הארציים בתחום ריאות ילדים וסיסטיק פיברוזיס מזה 4 שנים.

הייתה יושבת ראש וועד הכנס האירופאי השנתי של סיסטיק פיברוזיס וחברה בוועד, והיום חברה בוועדה אירופאית של הCLINICAL TRIAL NETWORK- CTN.

בנוסף פרופ' כהן-סימברקנו חברה בוועדת הוראה של האוניברסיטה העברית משנת 2017 ומשמשת כחברה ועדה לקבלת סטודנטים לרפואה, יועצת במספר מרכזי CF בעולם, בעיקר בדרום אמריקה, עם מספר תוכניות משותפות באורוגוואי, צ'ילה, ארגנטינה ופנמה. מרצה בכנסים בינלאומיים , ומשמשת חוקרת ראשית במספר מחקרים בינלאומיים רב מרכזים, המתבצעים בהדסה, בתחום הCF.

פרופ' כהן-סימברקנו נשואה, אם לארבעה, מתגוררת במבשרת ציון, מספרת כי בזמנה החופשי אוהבת לבלות עם המשפחה ולטייל, ומאוד אוהבת לעשות אימוני ריצה ואימוני כוח. בשנה האחרונה החלה ללמוד ערבית על מנת שתוכל לשפר את התקשורת עם המטופלים המגיעים אליה.

"הדסה פתחה לי את הדלתות בתור רופאה צעירה וכעולה חדשה. קיבלתי את האפשרות להראות את עצמי ואת היכולות שלי, ובארץ פגשתי ועדיין פוגשת רופאים מצוינים שלמדתי ולומדת מהם בכל יום מחדש.

השאיפה שלי היום היא להביא את יחידת ריאות ילדים ומרכז הCF בהדסה לעוד הישגים קליניים ואקדמיים, לפרוץ גבולות להגדיל את הפעילות, ולהמשיך לתת דוגמא כיחידת ריאות הילדים המובילה, בארץ ובעולם".