נגישות

נשיא איחוד הצלה אלי ביר שהחלים מקורונה תרם תרומת פלסמה בהדסה עין כרם כדי להציל חולי קורונה במצב קשה

נשיא ומייסד איחוד הצלה אלי ביר תרם היום תרומת פלסמה בבנק הדם של המרכז הרפואי הדסה בעין כרם, במטרה להציל חיים ולסייע לחולי קורונה הנמצאים במצב קשה.

ביר חלה בקורונה לפני ארבעה חודשים בעת ששהה במיאמי. הוא אושפז בבית חולים בעיר כשהוא מורדם ומונשם במשך חודש שלם. לאחר שהבריא שב לישראל ועבר בדיקה שגילתה כי רמת הנוגדנים לקורונה בדמו גבוהה במיוחד. "הבנתי שאני יכול לתרום פלסמה ולעזור להציל חיים של חולי קורונה", אמר ביר. "אני מאוד מקווה שמי שיתנו לו את הפלסמה שלי יחלים במהירות וינצל. אני מאחל רפואה שלמה לכל חולי הקורונה".

המרכז הרפואי הדסה הקים מערך גדול העוסק בגיוס תרומות פלסמה מחולי קורונה שהחלימו, שנמצאו שליליים לוירוס כעבור מספר שבועות ושבדיקה סרולוגית הצביעה על רמת נוגדנים גבוהה בדמם.

בשיתוף פעולה עם ארגון ״יד אברהם״ גוייסו מתנדבים ונפוצה השמועה כי מי שהחלימו עשויים להציל חיים, והציבור הגיע בהמוניו לתרום מנת פלסמה.

מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין בירך הבוקר את נשיא איחוד הצלה שבחר לתרום פלסמה בבנק הדם בהדסה. ״אני נרגש מן הצעד עליו החלטת. כמי שהיה שם, מי שחווה את התסמינים של המחלה בצורתם הקשה ביותר, אתה יודע כמה חשוב להתאמץ ולמצוא כל טיפול עבור חולי קורונה קשים״, אמר לאלי ביר. ״וכמי ששהה באשפוז ממושך בבית החולים בארה״ב, אתה יודע גם כמה בדידות מביאה המחלה איתה ועל כן הקמנו מערך של מחלימים המתנדבים במחלקות. אולי נגייס גם אותך למחלקה בהדסה יום אחד״.

את הדגימות שנלקחו, מעביר בית החולים לחברת ביו פרמצבטיקה המתמחה בייצור ופיתוח תרופות- על מנת שזו תייצר טיפול נוגדנים עבור חולי קורונה במצב קשה.

עד כה נאספו עשרות של מנות פלסמה ממחלימים והטיפול המובטח מעורר אופטימיות רבה.