נגישות

דמנציה ואלצהיימר - לראשונה מרפאה משותפת של המרכז הרפואי הדסה וחברת אסנטו מדיקל

המרפאה תחל לפעול בירושלים, ותאפשר גישה נוחה למטופלים בני הגיל השלישי הסובלים מבעיות דמנציה, זיכרון

ותפקודים קוגניטיביים

במסגרת שיתוף פעולה ייחודי בין המרכז הרפואי הדסה לחברת "אסנטו מדיקל" Ascento Medical Ltd יקימו השותפים מרפאות למטרות אבחון, טיפול ומניעה של דמנציה ואלצהיימר לבני הגיל השלישי

שיתוף הפעולה בין המרכז הרפואי הגדול בירושלים, יחד עם חברת אסנטו מדיקל, מתבסס, ,על שיטה שפותחה ע״י פרופ' אלי ורטמן, מייסד "אסנטו מדיקל", נוירולוג התנהגותי מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בעשור האחרון טיפל פרופ׳ ורטמן באלפי חוליםשאובחנו כחולי אלצהיימר, וכמו גם בסוגים אחרים של דמנציה.

השיטה מתבססת על ניסיון בטיפול באלפי חולים בעשור האחרון, דרך איתור של גורמי תחלואה ייחודיים אשר תורמים להתדרדרות המוחית. מהניסיון המצטבר, אבחון וטיפול בשיטה זו, עשויים לבלום את ההתדרדרות ואף לשפר המצב של המטופל.

"אנו נרגשים בשל השותפות עם הדסה, שבהחלט תשפר את הטיפול הרפואי באוכלוסייה המזדקנת הסובלת מבעיות קוגניטיביות. אנו חולקים את החזון של מתן טיפול הוליסטי על ידי טיפול בגורמים המרובים המביאים להידרדרות תפקודית וקוגניטיבית אצל אנשים מזדקנים ואנו שותפים גם לרצון לבצע מחקר רפואי נוסף לטובת המטופלים", אמר פרופ' בן חור, מנהל החטיבה למדעי המוח הקליניים בהדסה - המרכז הרפואי של האוניברסיטה העברית.

ד"ר דנה אקשטיין, מנהלת המחלקה לנוירולוגיה במרכז הרפואי הדסה הוסיפה: "השותפות בין הדסה ואסנטו נוצרת בתחילתו של עידן חדש ומרגש ביותר עבור כל תחום המחלות הניווניות הנוירולוגיות ובמיוחד עבור סוגי הדמנציה השונים.. לאור הזדקנות האוכלוסייה והאסטרטגיות החדשות המתפתחות של אבחון וטיפול במחלות אלו, המרפאה המשותפת שלנו צפויה להפוך למרכז חשוב לטיפול מוביל בחולים עם דמנציה ומצבי טרום-דמנציה, ובנוסף גם למרכז חינוך והנחייה של דורות חדשים של רופאים ואנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות".

"הקמת מרפאת הדסה-אסנטו תתווה את המודל המוביל ליישום פלטפורמת אסנטו ואמצעי להמשך מחקר רפואי משותף של גורמי התחלואה שמובילים לירידה קוגניטיבית, התנהגותית ותפקודית", אמר פרופסור אלי ורטמן, מייסד אסנטו והמדען הראשי של החברה.

"שיתוף הפעולה עם המרכז הרפואי הדסה הוא האימוץ הראשון של לקוח של הפתרון של אסנטו מדיקל. אנו גאים שמוסד כה מובהק בחר בנו כדי לאחד כוחות", אמר רמי כהן, מנכ"ל ומייסד שותף של אסנטו מדיקל.

על אסנטו מדיקל: החברה מפתחת פתרון דיגיטלי לאבחון וטיפול באלצהיימר ודמנציה.

 ההפתרון ילווה רופאים בעת אבחון וטיפול במחלות אלה, תוך שימוש במדע הנתונים וניסיון מצטבר במרפאה.

ניתן ליצור קשר עם חברת אסנטו לצורך השארת פרטים:

[email protected]

052-4878920