נגישות
חדשות הדסה - לראשונה בישראל: צנתור לתיקון מום לבבי מולד במקום ניתוח לב פתוח

חצתה את האוקיינוס כדי להגיע אל הרופא מהדסה וחזרה ללכת על רגליה

לורין אוחיון כמעט נואשה מלמצוא טיפול שיפסיק את כאבי הגב הקשים מהם סבלה ואת השיתוק ברגליים שנוצר עקב כך. בפלורידה בה היא מתגוררת, הרופאים אליהם פנתה לא איתרו את מוקד הבעיה שגורמת לכאבי התופת, והיא פשוט סבלה במשך חודשים ארוכים מהגבלה בתנועה, מחוסר אפשרות ללכת וכמובן – מכאבים הולכים וגוברים.

"לפני 4 חודשים עברתי טיפול כירופרקטי ולצערי אחריו - לא יכולתי לעמוד ישר״, היא מספרת, ״עברתי תקופה ארוכה מאוד של סבל, חודשים על גבי חודשים בניסיון לרפא ולהבין מה גרם למצב שאליו הגעתי ולא הצלחתי, למרות שאני מורה ותיק ליוגה ופילאטיס ואני בעצמי עובדת בתחום שלי בשיקום גב.

השבועות עברו, והכאב היה עצום", היא מתארת. "לפני 20 שנה הייתה לי פריצת דיסק והחלמתי לבד, ללא ניתוח. הייתי בטוחה שגם הפעם אוכל להירפא לבד, אבל לצערי זה לא קרה.

לאחר חודשים של כאבים, כשלא יכולתי ללכת או להפעיל את הגוף ופשוט סבלתי מחוסר תנועה –ואף ביקורים אצל רופאים ובהם רופאי כאב, שמעתי על רופא מומחה שהומלץ לי על הטיפול שלו, שמטפל בהדסה בישראל והחלטתי שאגיע אליו - ד"ר ג'וש שרודר, אורתופד מומחה לניתוחי עמוד שדרה.

באותה תקופה הייתי בצרפת, שלחתי לו מייל וסיפרתי לו על כל השתלשלות האירועים. הוא ענה לי אישית, בחן את הדברים וממש התעניין במקרה ובאותו רגע ידעתי שאגיע לאבחון אצלו.

בבדיקה של ד"ר שרודר הסתבר שיש לי פריצת דיסק חמורה ומורכבת! בנתי שאני חייבת לעבור ניתוח כדי לחזור ללכת על הרגליים ואמנם פחדתי, אבל כולם מסביבי אמרו לי שהוא הרופא הכי טוב והרגשתי טוב כשפגשתי אותו. באמת בטחתי בו.

ד"ר שרודר, מומחה בניתוחי עמוד שדרה במערך האורתופדי בהדסה, פגש את לורין עם הגעתה לישראל: ״פריצת הדיסק החמורה בגבה של לוריין גרמה ללחץ קשה מאוד על העצבים לרגליה, מה שהביא לשיתוק. הלחץ הוסר בגישה זעיר פולשנית עם שחרור התעלה והעצבים ואין בפק שאלמלא הייתה עוברת את ההליך היא הייתה נשארת עם רגל משותקת לחלוטין".

"כמה ימים לאחר שהגעתי אליו, ד"ר שרודר כבר ניתח אותי", היא מתארת בהתרגשות. "קודם ממש לא יכולתי ללכת, ממש התקשתי בכל תנועה, ואחרי הניתוח המצב השתפר מייד. זה היה מטורף. כל כך פחדתי שזה ייכשל או שייגרם לי נזק קבוע, ודווקא אחרי כמה שעות גיליתי שלא כואב לי ושאני מרגישה הקלה עצומה. גם הימים שאחר כך וכל תקופת ההחלמה עברו בשלום, ללא כאבים קשים או התמודדות מורכבת.

אני בחורה שבשגרה תמיד הייתה בכושר מצוין, ובריאות הגוף שלי כל כך חשובה לי. הדבר היחיד שהתגעגעתי אליו היה פשוט ללכת כמו פעם – קילומטרים של הליכה. לכן, אחרי חודשים של חוסר תזוזה - זה הרגיש לי כמו נס אמיתי. ד"ר שרודר החזיר לי את איכות החיים שלי, הציל אותי ממש, ואני יכולה לקבוע שהוא ממש האדם האהוב עליי! הוא מדהים ואני כל כך מבורכת שהוא עשה את הניתוח שלי.

כמה שבועות לאחר הניתוח אני חוזרת לחיים שלי בארה"ב, לפעילות מלאה ולהנאה מכל תנועה, ואני מסתדרת מדהים. אני הולכת וזזה בדיוק כמו פעם, אין תחושה יותר טובה מזו".

בתמונות, לורין לאחר הניתוח בסלפי עם ד״ר שרודר ובחזרה בארה״ב הולכת על שתי רגליה.