נגישות

מרפאת MOHS וגידולי עור ומרכז לניתוחים מיקרוגרפיים הדסה עין כרם

מרפאת MOHS וגידולי עור ומרכז לניתוחים מיקרוגרפיים הדסה עין כרם

מרפאת MOHS וגידולי עור ומרכז לניתוחים מיקרוגרפיים

ניתוח בשיטת מוהס הוא פרוצדורה רפואית ותיקה ומוכרת המשמשת הטכניקה היעילה ביותר להסרת גידולי עור מסוג קרצינומת תאי בסיס (BCC - Basal cell carcinoma) וקרצינומת תאי קשקש (SCC - Squamous cell carcinoma) שהם סרטני העור הנפוצים ביותר. השיטה הומצאה על ידי כירורג אמריקאי בשם פרדריק מוהס כבר ב-1930 ובהדרגה הפכה להיות השיטה הנפוצה והמקובלת ביותר להסרת גידולים אלו מאזור הראש והצוואר, שוקיים, גבי ידיים וגם במקרים של גידולים חוזרים.

מרפאת MOHS וגידולי עור ומרכז לניתוחים מיקרוגרפיים

רופאים אחראים:

ד"ר סיון שפר לוי

ד"ר רועי טל

ד"ר רוני שרברק חסידים

 

מיקום: הדסה עין כרם, מרפאות חוץ, קומה 5

זמני פעילות: ימי א, ב, ג, ה


אופן הפניה: קביעת תור בטלפון: 02-5842111


ניתוח בשיטת מוהס הוא פרוצדורה רפואית וותיקה ומוכרת המשמשת הטכניקה היעילה ביותר להסרת גידולי עור מסוג קרצינומת תאי בסיס (BCC - Basal cell carcinoma) וקרצינומת תאי קשקש (SCC - Squamous cell carcinoma) שהם סרטני העור הנפוצים ביותר. השיטה הומצאה על ידי כירורג אמריקאי בשם פרדריק מוהס כבר ב-1930 ובהדרגה הפכה להיות השיטה הנפוצה והמקובלת ביותר להסרת גידולים אלו מאזור הראש והצוואר, שוקיים, גבי ידיים וגם במקרים של גידולים חוזרים.

הייחוד בניתוח הוא כריתת הגידול עם שוליים צרים ובדיקה פתולוגית של כל שולי הדגימה בזמן הניתוח על מנת לוודא שהגידול הורחק בשלמותו.

לאחר חיטוי האזור, הרדמה מקומית וסימון גבולות הגידול הנראים לעין, המנתח מסיר את הגידול ושכבה צרה ביותר של עור בריא בהיקף. הפצע נחבש באופן זמני והדגימה מועברת למעבדת המוהס. הדגימה עוברת צביעה, השטחה, הקפאה, חיתוך וסימון על פני מפת מוהס. טכנאי המוהס מכין חתכים דקים המועברים על שקופיות לצורך בדיקה.

בניתוח זה המנתח משמש גם הפתולוג ובודק את הדגימה תחת המיקרוסקופ בזמן הניתוח על מנת לוודא שלא נותרו תאי גידול בשוליים ההיקפיים או בעומק. במידה ונותרו מוקדי גידול, מתבצע שלב נוסף של הסרת מוקדי הגידול על מנת להגיע לשוליים נקיים על פי מפת המוהס. תהליך זה חוזר חלילה עד הסרה שלמה של הגידול.

בשלב הסופי, מתבצע שחזור של הפצע הניתוחי. ישנן דרכים שונות לסגור את הפצע הניתוחי כולל ריפוי משני, סגירה ראשונית, מתלה עור או שתל עור. כמו בכל ניתוח, תישאר צלקת, אך היא קטנה יותר ביחס לניתוח שנעשה לא בשיטת מוהס. 

 שיטה זו מאפשרת הסרה מלאה של הגידול תוך שימור מירבי של רקמה בריאה לצורך תוצאה אסטטית ותפקודית מיטבית.

טיפול זה נחשב הטיפול היעיל ביותר ועם אחוזי הריפוי הגבוהים ביותר.

הדסה כאן בשבילכם

כתובת הדסה עין כרם, מרפאות חוץ, קומה 5
זימון תורים02-5842111
דואר אלקטרוני[email protected]