נגישות

אנדוקרינולוגיה כללית הדסה עין כרם

אנדוקרינולוגיה כללית

במסגרת המרפאה לאנדוקרינולוגיה כללית הרופאות והרופאים מאבחנים ומטפלים בקשת רחבה של בעיות אנדוקריניות כולל חסר ועודף בהורמוני בלוטת יותרת המוח (היפופיזה), הפרעות בבלוטת יותרת הכליה (אדרנל), והפרעות בהורמוני המין אצל נשים וגברים כולל תישעורת יתר ומנופאוזה מוקדמת בנשים, וחסר הורמון מין גברי בגברים.

חסר ועודף בהורמוני בלוטת יותרת המוח (היפופיזה)

הורמוני בלוטת יותרת המוח כמו פרולקטין, הורמון גדילה, או הורמונים האחראים על ויסות משק המים (ADH), הפרשת קורטיזול והורמוני המין. חסר או עודף יכולים להיווצר על רקע מחלות כמו גידולים שפירים של בלוטת יותרת המוח (פרולקטינומות, אקרומגאליה, קראניופרינגיומה, קושינג), גידולים לא מפרישים שפירים של יותרת המוח וכן מחלות נדירות המערבות את יותרת המוח.

במידת הצורך מתבצעות במחלקת הרנטגן בדיקות צנתור מוחי (IPSS= inferior petrosal sinus sampling) לאבחון מקור מחלת קושינג. בנוסף מתבצעים ניתוחים להסרת גידולים של ההיפופיזה וטיפולים קרינתיים ממוקדים (STEREOTACTIC RADIOSURGERY) בשיתוף פעולה עם המחלקה לנוירוכירורגיה והמחלקה לאף אוזן גרון.

הפרעות בבלוטת יותרת הכליה (אדרנל)

המרפאה לאנדוקרינולוגיה כללית מטפלת בהפרעות של בלוטת יותרת הכליה כמו אדנומות (גידולים שפירים של בלוטת האדרנל), הפרשת יתר של אלדוסטרון, עודף וחוסר של קורטיזול, פגמים גנטיים כגון CONGENITAL ADRENAL HYPERPALASIA, או גושים באדרנל המתגלים בהדמיה.

הדסה כאן בשבילכם

שעות פעילותיש לוודא את שעות הפעילות במוקד לזימון תורים
זימון תורים02-5842111