נגישות

יחידה לאנדוסקופיה מתקדמת הדסה עין כרם

יחידה לאנדוסקופיה מתקדמת הדסה עין כרם

יחידה לאנדוסקופיה מתקדמת

היחידה לאנדוסקופיה מתקדמת במכון לגסטרואנטרולוגיה ולמחלות הכבד במרכז הרפואי הדסה היא אחת היחידות המתקדמות ביותר בעולם בתחום האנדוסקופיה.

יחידה לאנדוסקופיה מתקדמת

אנו מספקים מגוון רחב של פתרונות אנדוסקופיים, התערבויות וטיפולים בתחומי ניהול פוליפים מורכבים במערכת העיכול, מחלות לבלב-המרה, תנועתיות במערכת העיכול/ הפרעות אנטומיות ואנדוסקופיה בריאטרית.

ניהול פוליפים מורכבים במערכת העיכול

היחידה האנדוסקופית הקימה את התוכנית הראשונה ל- Endoscopic submucosal dissection בישראל. ESD היא שיטה אנדוסקופית להסרת פוליפים גדולים ומורכבים ללא צורך בניתוח, וביחידה האנדוסוקפית יש את הניסיון הרב ביותר בישראל בשיטה זו. במכון יש מרפאות אנדוסקופיות ייעודיות להערכת פוליפים ונגעים וכך נוכל להחליט יחדיו, ולקבוע מהי השיטה הטובה ביותר לכריתה: ESD, כריתה אנדוסקופית מוקוזלית (EMR) או ניתוח.

מחלות הלבלב ודרכי המרה

ביחידה האנדוסקופית אנו מבצעים פרוצדורות מורכבות לטיפול בהפרעות בדרכי המרה והלבלב. פעולות אלו מתבצעות באמצעות endoscopic retrograde cholangiopancreatography (ERCP) ו- endoscopic Ultrasound (EUS). ברשותנו חדר משוכלל ייעודי בו מתבצעות פעולות אלו ובנוסף לכך הוא מאפשר גם לבצע הליכי ERCP ו-EUS יחדיו בהתאם לצורך, לדוגמא במקרי ניקוז מורכבים. בנוסף, אנו יכולים לבצע פעולות אנדוסקופיות מכוונות, כגון Radiofrequency Ablation (RFA), כטיפול ראשוני או משולב לטיפול בגידולים מסוימים של הלבלב. אנו מבצעים גם ריסוק אבנים גדולות בדרכי המרה והדמיה אנדוסקופית של דרכי המרה.

תנועתיות במערכת העיכול / הפרעות אנטומיות

בהתאם להתקדמות הגישה האנדוסקופית "Third Space" ברחבי העולם, הדסה נמצאת בחזית הניהול האנדוסקופי של הפרעות תנועתיות, כולל אכלזיה וגסטרופרזיס, ומספקת אפשרות של Peroral Endoscopic Myotomy (POEM) למטופלים אשר סובלים מכך והוחלט כי הם מועמדים לביצוע הפעולה. כמו כן אנו מבצעים ניהול אנדוסקופי לחולים עם Zenker diverticulum בוושט.

אנדוסקופיה בריאטרית

כיום נפתחו אפשרויות טיפול חדשות שיסייעו לחולים בשמנת יתר. אנו מספקים אפשרויות טיפול אנדוסקופיות ראשוניות הכוללות סיוע של צוות רב תחומי (גסטרואנטרולוגים, הפתולוגים, אנדוקרינולוגים, מנתחים, דיאטנים ואנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש) בכדי לספק אפשרויות פולשניות מזעריות נוספות לטיפול בהשמנת יתר. בנוסף, אנו מבצעים גם פעולות אנדוסקופיות זעיר-פולשניות בשל עלייה במשקל לאחר ניתוח מעקף קיבה. בנוסף מתבצעות פעולות אנדוסקופיות לירידה במשקל. אחת מהפעולות שאנו מבצעים נקראת endoscopic sleeve Gastroplasty (ESG) בה דרך אנדוסקופיה אנו מצרים את גודל הקיבה באמצעות תפרים ויוצרים תחושת שובע עם אחוזי ירידה משמעותיים במשקל. פעולה זו בטוחה ובעלת ניסיון רב בעולם.

הדסה כאן בשבילכם

כתובתמכון שרת, קומה מינוס 1
שעות פעילותימים א'-ה', 08:00-16:00
טלפון02-6776851
זימון תורים02-584211