נגישות

המכון לאולטרה סאונד אבחנתי ופולשני הדסה עין כרם

המכון לאולטרה סאונד אבחנתי ופולשני הדסה עין כרם

המכון לאולטרה סאונד אבחנתי ופולשני

המכון לאולטרסאונד אבחנתי ופולשני של בית החולים הדסה עין כרם מורכב מרופאים בכירים מומחים ברדיולוגיה ורנטגנאים שעברו השתלמות והתמחות מלאה באולטרה סאונד.

המכון לאולטרה סאונד אבחנתי ופולשני

היחידה מכשירה רופאים מתמחים, טכנאי אולטרה-סאונד וסטודנטים לרפואה שיהוו בעתיד את חוד החנית בתחום מתפתח זה. בראש היחידה עומדת כיום ד"ר ליאת אפלבום.

כנותני שירות עיקריים לאזור ירושלים רבתי, ועם קהל לקוחות במגיע שנים מכל רחבי הארץ, המכון מצויד במכשור העדכני ביותר והמתקדם מסוגו בעולם. במכון מבוצעות מגוון רחב של בדיקות כולל בדיקות אבחנתיות, וכן מגוון רחב של פעולות פולשניות מונחות אולטרה-סאונד. המכון מבצע באופן שגרתי גם בדיקות אולטרה-סאונד של המעי, בדיקות אלסטוגרפיה של הכבד, ובדיקות על קול עם הזרקת חומר ניגוד.

היסטורית מכון האולטרה סאונד בהדסה

היחידה הוקמה בשנות השבעים על ידי פרופ' פיני לבנסארט, מחלוצי ומקימי תחום האולטרה-סאונד במדינת ישראל, והיא היתה אחת משתי היחידות הראשונות בארץ. לצידו של פרופ' לבנסארט עבד שנים רבות פרופ' רון בלום ז"ל, ובהמשך הצטרף גם ד"ר לדרמן. בתחילת שנות ה-2000 הצטרפה לצוות היחידה ד"ר ליאת אפלבום לאחר השתלמות בהדמיית בטן באוניברסיטת הרווארד שבבוסטון. החל משנת 2011 ד"ר אפלבום מנהלת את היחידה, שנבנתה באותה תקופה מחדש באזור אחר בבית החולים והתרחבה מאוד במשך השנים.

על בדיקת אולטרסאונד

בדיקות אולטרסאונד הן בדיקות על-שמע המבוססות על שימוש בגלי קול בעלי תדירות גבוהה, שאינם בטווח השמיעה של האוזן האנושית, על מנת להפיק תמונה וליצור הדמייה של האיברים הפנימיים בגוף האדם. יתרונותיה העיקריים של בדיקת האולטרה-סאונד הינה זמינותה, נוחיותה למטופל וכמות המידע הרבה שניתן להפיק בזמן אמת על מבנה ותפקוד האיבר הנסרק.

בדיקת האולטרה סאונד הינה הבדיקה הבטוחה ביותר למטופל, והיחידה מבין כל בדיקות ההדמיה המבוצעות באגף הדימות שבה המטופלים אינם חשופים לסיכון כלל. פענוח בדיקת האולטרסאונד הוא לרב מיידי. הפענוח ניתן למטופל עם סיום הבדיקה ומועבר גם לרופא שהפנה לבדיקה.

הדסה כאן בשבילכם

כתובתבנין ראשי (11), קומה 2
שעות פעילותימים א'-ה' 08:00-18:00
טלפון02-6777393
זימון תורים02-5842111
פקס02-6776363
דואר אלקטרוני[email protected]