נגישות

היחידה לאי ספיקת לב ומחלות שריר הלב

מחלקת קרדיולוגיה

אי ספיקת לב ומחלות שריר הלב

אי ספיקת לב הוא מצב שבו הלב לא מספק די דם וחמצן לכל תאי הגוף. זהו מצב רפואי חמור שדורש טיפול מיידי. תסמינים של אי ספיקת לב עשויים לכלול אי נוחות בחזה, חולשה, קושי בנשימה, דמעות, דמם בגרון, נפיחות ברגליים, קושי לשמור על זרימת דם תקינה בגוף וקושי בביצוע פעילויות יומיומיות.

מנהל מחלקה:

 ד"ר מרדכי גולומב

אחות ראשית:

אירה אורינובסקי

מיקום: קומה 3, בניין דוידסון טלפון: 02-6776447

יעדי המחלקה:

 מתן שירות מקצועי, יעיל ואמפטי לכל מטופל. קיום פעילות אקדמית קבועה תוך שאיפה מתמדת לשיפור.

תחומי המומחיות של המחלקה:

ניטור וטיפול בחולים עם תסמונת כלילית חריפה, אי ספיקת לב, הפרעות קצב מסכנות חיים, שוק קרדיוגני עם או ללא צורך בתמיכה מכאנית וטיפול במטופלים לאחר פרוצדורות פולשניות בחדרי צנתור הזקוקים לכך.

הוראה ומחקר במחלקה:

המחלקה משתתפת בהוראת סטודנטים ורופאים עם הדרכות לצד מיטת המטופל. המחלקה מוכרת במשרד הבריאות להעברת השתלמות עמיתים בטיפול נמרץ לב. במחלקה מבוצעים מספר מחקרים פעילים ולחלקם מגויסים מטופלים באשפוז. צוות מערך הלב מלמד לאורך כל השנים את תלמידי בית הספר לרפואה ולסיעוד ומכשיר בהצלחה את הדור הבא של הצוות המטפל בישראל.

שעות ביקור רופאים: 09:00-12:00 כמו כן ביחידת הלב רופא נוכח במשך כל שעות היממה

משמרות אחיות: משמרת בוקר: 07:00-15:00, משמרת ערב: 15:00-23:00, משמרת לילה: 23:00-07:00

זמני ארוחות: ארוחת בוקר: 08:00, ארוחת צהריים: 12:00, ארוחת ערב: 18:00

שעות ביקור אורחים: 08:00-15:00, 15:30-20:00 

מותרת שהיה של עד שני מבקרים ליד מיטת החולה לא ניתן לישון בלילה ליד מיטת המטופל.

בזמן טיפול במטופל יש להמתין מחוץ ליחידה, בהתאם להנחיית הצוות.

דרך הפנייה לעובדת סוציאלית: דרך מזכירות המחלקה בטלפון 02-6777789 או בדלפק האחיות

שעת שיחה עם אחות ראשית: 07:00-15:00 בתיאום עם מזכירת המחלקה

שעת שיחה עם רופא בכיר: לאחר השעה 11:00, בתיאום עם מזכירת המחלקה

השילוב של היקף פעילות רחב וטכנולוגיה מתקדמת ביותר יחד עם צוות רפואי, סיעודי ופרא-רפואי מיומן הופכים את היחידה בהדסה למובילה ברמה עולמית. אל היחידה מופנים חולים מורכבים מכל רחבי הארץ אשר נמצאים בסכנת חיים בשל אי ספיקת לב קשה ורמה תפקודית ירודה ביותר. באמצעות הידע הרב והמיומנות הקלינית של כל הצוותים במערך הלב, חולים עם אי ספיקת לב מקבלים את הטיפול הרפואי המתאים והטוב ביותר עבורם.

חולי אי ספיקת לב יכולים להיות מטופלים באחת או יותר משלוש מסגרות הטיפול לאי ספיקת לב המפורטות מטה, בהתאם לחומרת מצבם הרפואי ולטיפול לו הם זקוקים.

צוות היחידה לאי ספיקת לב בהדסה

צוות היחידה לאי ספיקת לב בבית החולים הדסה עין כרם, בראשות ד"ר רביע עאסלה, מטפל במגוון רחב של חולי אי ספיקת לב בדרגות חומרה שונות של המחלה. מדובר בצוות מיומן הכולל רופאים קרדיולוגים בכירים וותיקים, שעברו הכשרה בתחום אי ספיקת לב בבתי החולים המובילים ביותר בארצות הברית.

צוות האחיות ביחידה עבר הכשרה מיוחדת לטיפול בחולי אי ספיקת לב והכשרה נוספת לטיפול בחולים מורכבים המאושפזים בטיפול נמרץ לב. הצוות כולל גם יועצת גנטית למחלות תורשתיות של שריר הלב וצוות פרא-רפואי הכולל דיאטנית קלינית, עובדת סוציאלית ופסיכולוג.

הצוות עובד בשיתוף פעולה מלא בכדי לייעל את הטיפול ולבנות תוכנית טיפול אישית לכל מטופל/ת בהתאם לחומרת מצבו/ה הרפואי. הטיפול והמעקב הרפואי הינם העדכניים ומשוכללים ביותר בעולם והם נעשים בשיתוף פעולה עם מומחים בתחומים שונים ובתיאום עם רופא המשפחה.

מחקר ביחידה לאי ספיקת לב בהדסה

היחידה לאי ספיקת לב בבית החולים הדסה עין כרם שותפה לביצוע מחקרים רבים העוסקים בקרדיומיופתיות ואי ספיקת לב. מחקרים קליניים מבוצעים כחלק מעבודה משותפת עם היחידה למחקר קליני במערך הלב, ומחקרים בסיסיים מבוצעים במסגרת עבודות מחקר ענפות במרכז לחקר הלב.

למידע נוסף על קרדיומיופתיה

מחלקות ומרפאות

הדסה כאן בשבילכם

כתובתבנין דוידסון, קומה 3
שעות פעילותיש לוודא את שעות הפעילות במרכז לזימון תורים
טלפון02-6776564
זימון תורים02-5842111