נגישות

היחידה לניתוחי לב במבוגרים הדסה עין כרם

מחלקת קרדיולוגיה

היחידה לניתוחי לב במבוגרים

היחידה לניתוחי לב במבוגרים בבית החולים הדסה עין כרם מתמחה באבחון וטיפול ניתוחי במגוון רחב של מחלות הלב, כלי הדם הגדולים ומעטפת הלב. מגוון הניתוחים אותם מבצע צוות היחידה כולל ניתוחי מעקפים לטיפול במחלת לב איסכמית, תיקונים והחלפות של מסתמי הלב, טיפול במפרצות או קרעים באבי העורקים וניתוחים לטיפול בהפרעות קצב.

בנוסף מתמחה צוות היחידה בטיפול במחלות נדירות יותר כגון זיהומים של מסתמי הלב, גידולים ראשוניים בלב, כריתה של מעטפת הלב, תמיכה מכנית זמנית או מתמשכת בלב כושל והשתלות לב.

מגוון הניתוחים אותם מבצע צוות היחידה כולל ניתוחי מעקפים לטיפול במחלת לב איסכמית, תיקונים והחלפות של מסתמי הלב, טיפול במפרצות או קרעים באבי העורקים וניתוחים לטיפול בהפרעות קצב. בנוסף צוות היחידה מתמחה בטיפול במחלות נדירות יותר כגון זיהומים של מסתמי הלב, גידולים ראשוניים בלב, כריתה של מעטפת הלב, תמיכה מכנית זמנית או מתמשכת בלב כושל והשתלות לב.

היחידה לניתוחי לב במבוגר ממוקמת בבניין דוידסון החדיש, ומציעה תנאי אשפוז משודרגים. הצוות הרפואי והסיעודי במחלקה פועל בשיתוף פעולה הדוק עם המחלקה לפיזיותרפיה, תזונה, קלינאי תקשורת ועבודה סוציאלית, כדי להעניק את מירב תשומת הלב האישית למגוון הצרכים של המטופלים לאורך כל תקופת האשפוז. לבני המשפחה או החברים יש אפשרות לשהות בנוחות לצד קרוביהם כדי לסייע להם בתקופת ההחלמה.

ניתוחים ביחידה

הניתוחים ביחידה מבוצעים בגישות חדשניות וזעיר פולשניות תוך שימוש בציוד מתקדם. מסגרת האשפוז מאפשרת הענקת טיפול אישי ומיטבי משלב האבחון הטרום ניתוחי, במהלך הניתוח, בחדר ההתאוששות ובמחלקת האשפוז בתקופת ההחלמה.

הניתוחים מבוצעים בחדרי הניתוח החדשים בבניין דוידסון שמצוידים בטכנולוגיות מתקדמות. למרדימים ולצוות הסיעודי בחדרי הניתוח ניסיון רב בסיוע בניתוחים אלו. צוות רופאי היחידה הוא מהטובים בארץ, והוא צוות שעבר הכשרות ארוכות בארץ ובמרכזים מובילים בעולם.

כל המקרים המופנים ליחידה מובאים לדיון טרום ניתוחי בישיבה רב-תחומית, הכוללת רופאים מומחים מקרדיולוגיה ותחומי המשנה המשיקים לבעיותיו של המטופל. בצורה זו אנו מבטיחים כי הליך האבחון והניתוח (או הטיפול האחר שיוצע) יותאמו אישית לכל המטופלים באופן ייחודי ומקצועי ויבטיחו פתרון אופטימלי לבעיה הרפואית שלהם.

המעקב לאחר השחרור מבית החולים מתבצע על ידי רופאי היחידה במרפאה ציבורית הייעודית לכך. זהו מעקב לטווח רחוק (לפחות חמש שנים), הכולל ביקורות תקופתיות והערכת תפקוד הלב בגישות קרדיאליות מתקדמות.

הדסה כאן בשבילכם

כתובתבניין דוידסון, קומה 12
שעות פעילותימים א'-ה' 08:00-20:00
מזכירות המחלקה02-6779728
זימון תורים02-5842111
דואר אלקטרוני[email protected]