נגישות

היחידה לרפואה דחופה בילדים - מלר"ד ילדים

היחידה לרפואה דחופה בילדים (מלר"ד ילדים) בהדסה עין כרם מטפלת במגוון מחלות ומצבים דחופים בילדים מגיל 0 ועד גיל 16 שנים. היחידה אחראית בראש ובראשונה על מתן מענה למקרי חירום רפואיים: החייאות, אי ספיקה נשימתית, פרכוסים, חבלות קשות, הכשות, נשיכות, הרעלות ועוד.

רופא המלר"ד הוא לא עוד רופא "הכללי" שמכוון חולים למחלקות השונות לפי התלונה. הרופאים המומחים ברפואה דחופה לילדים הם בעלי ידע רוחבי רב במגוון מצבים ברפואת ילדים דחופה, והם אלו המאבחנים ומתחילים טיפול ראשוני במלר"ד. מלר"ד הדסה היא "מיון ללא כאב". כל הפרוצדורות בילדים מתבצעות בהרדמה המותאמת לעניין המקצועי ובהשגחת רופא שהוסמך למתן טשטוש והרדמה.

במלר"ד מתקיימת גם הוראה מתמדת של סטודנטים לרפואה, מתמחים ברפואת ילדים ומתמחים ברפואה דחופה וכן הדרכה לרופאי משפחה, כירורגים ורופאים מהקהילה בהשתלמות. מתקיים גם מחקר המתרכז בנושאים הנושקים לרפואה דחופה ורפואת ילדים תוך שיתוף פעולה עם מחלקות בית החולים האחרות לילדים.

הדסה ילדים מובילה את רפואת הילדים ומציבה את רפואת הילדים הדחופה בחוד החנית. זאת כדי לתת לתושבי ירושלים והסביבה טיפול עדכני ומקצועי עם הרבה אהבה וחמלה.