נגישות

מרכז לסיוע לטיפול ליישור שיניים מהיר הדסה עין כרם

מרכז לסיוע לטיפול ליישור שיניים מהיר

האצת טיפולי יישור שיניים על ידי אקטיבציה ביולוגית של העצם

לעיתים ישנם מטופלים שאצלם הטיפול האורתודונטי מתארך מעבר לתקופה של שנה-שנתיים. תופעה זו יכולה לקרות גם לילדים, אבל היא נפוצה יותר בקרב מטופלים מבוגרים בעיקר האטת האטת התהליכים הביולוגיים הקשורים במטבוליזם של רקמת העצם.

אוניברסיטת בוסטון פיתחה שיטת טיפול מיוחדת שמתמודדת עם האטת התהליכים הביולוגיים באוכלוסייה זו ומסייעת בקיצור משך הטיפול האורתודנטי. שיטה זו מבוצעת גם במחלקתנו, המחלקה לפריודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים בבית החולים הדסה עין כרם. במחלקה לפריודונטיה בהדסה טופלו עשרות רבות של מטופלים בשיטה זו בהצלחה רבה.

השיטה כוללת ביצוע פרוצדורה ניתוחית בחניכיים יחד עם הפעלה של המכשור האורתודונטי בתדירות של אחת לשבועיים (במקום אחת ל 6 שבועות כפי שמקובל בשיטה הקונבנציונלית). באופן זה מתקצר משך הטיפול בכ-60-70% מהזמן הממוצע, ובמקרים רבים ניתן לסיים את הטיפול האורתודנטי בפרק זמן של 6-9 חודשים.

בנוסף ליתרונות שהוזכרו, שיטה זו הוכחה גם כיעילה בהפחתת הסיכון לנסיגת חניכיים העלולה להתפתח לקראת סיום הטיפול האורתודונטי הפעיל או בתקופה שלאחר מכן. בנוסף תוצאות הטיפול בה הן יציבות יותר לאורך זמן.

תוצאות שיטת הטיפול הזאת פורסמו בעיתונות המקצועית בתחום:

Chackartchi, T., Barkana, I., Klinger, A. (2017). Alveolar Bone Morphology Following Periodontally Accelerated Osteogenic Orthodontics. A Clinical and Radiographic Analysis. Int. J. Periodont. Rest. Dent. 37:203–208