נגישות

המרכז למחלות כבד בילדים הדסה עין כרם

המרכז למחלות כבד בילדים

המרכז למחלות כבד בילדים של בית החולים הדסה עין כרם, בניהולו של ד"ר סליי מרדכי, נותן מענה למגוון רחב של מחלות ובעיות כבד בילדים.

במהלך הבירור יש לשלול צליאק, זיהומים נגיפיים של הכבד (B/C) מחלת וילסון ומחלת כבד אוטואימונית. הבירור מתחיל בבדיקות דם וכן בבדיקות הדמיה כמו US, CT, MRI או MRCP. בהתאם לתוצאות לעיתים יש צורך בלקיחת ביופסיית כבד המאפשרת אבחון טוב יותר של המחלה.

המרכז נמצא בתוך יחידת כבד מבוגרים של בית החולים, אחת היחידות המבילות בארץ, וחל שיתוף פעולה פורה בין שני המרכזים. בנוסף המרכז נותן מענה דיאטני על ידי דיאטנית ילדים, גב' מיכל נאה, שירות סוציאלי וצוות אחיות קבוע המכיר את הילדים ותורם לאווירה חמה ומשפחתית.

למרכז מופנים ילדים עם הפרעות באנזימי כבד, המהווים אינדקציה לכך שיש בעיה בכבד. לרוב, לאחר בירור נרחב, מסתבר שמדובר רק בזיהום וירלי, אולם במהלך הבירור נשללות בעיות מרובות, שרובן ברות טיפול. במהלך הבירור יש לשלול צליאק, זיהומים נגיפיים של הכבד (B, C ), מחלת וילסון, מחלת כבד אוטואימונית. הבירור מתחיל בבדיקות דם, הדמיה כגון US, CT, MRI או MRCP. בהתאם לתוצאות לעיתים יש צורך בלקיחת ביופסית כבד המאפשרת איבחון טוב יותר של המחלה.

הדסה כאן בשבילכם

כתובתהדסה עין כרם, בנין אם וילד
שעות פעילותיש לוודא את שעות הפעילות במרכז לזימון תורים.
זימון תורים02-5842111