נגישות

היחידה לניתוחי לב ילדים הדסה עין כרם

ניתוחי לב ילדים

היחידה לניתוחי לב בבית חולים לילדים של הדסה מטפלת בחולים בעלי בעיה לבבית או ריאתית מורכבת הזקוקים לטיפול ניתוחי. התוצאות שלנו מצוינות ומדורגות בעשירון העליון של המרכזים המובילים בעולם.

הצוות שלנו, שמטפל בילדים ובמבוגרים כאחד, מורכב ממומחים בתחום בעלי ניסיון רב בטיפול במחלות לב וריאה מולדות. חלק מהחולים יזדקקו לניתוח בשעות או ימים הראשונים לחייהם, ואחרים יטופלו במסגרת מכון הלב מספר שבועות או חודשים לפני שיזדקקו לניתוח.

הצוות שלנו מטפל גם בבעיות מולדות של הריאה וקנה הנשימה בשיתוף פעולה הדוק עם מכון הריאה לילדים.

הגישה שלנו היא לתקן את הבעיה בצורה בטוחה בשלב מוקדם ככל הניתן, על מנת שהילד יוכל להתפתח כאשר ליבו מתוקן. בכך אנחנו מאפשרים למהלך החיים של כל המשפחה לשוב למסלול תקין מוקדם ככל האפשר. אנו נתכנן את גישת הטיפול האופטימלית לכל חולה יחד עם המשפחה, הקרדיולוג המטפל, המרדים, רופא הילדים, ואנשי טיפול נמרץ שהם חלק מהצוות.

צוות המנתחים משתדל להיפגש עם כל המשפחות והחולים טרם נקבע מועד לניתוח על מנת לשוחח על מהות הבעיה הלבבית או הריאתית, דרכי הפתרון הניתוחי האפשריים וכמובן הסיכונים והסיכויים הכרוכים בכך. מערך התמיכה שלנו כולל משפחות של חולים שעברו טיפול ניתוחי דומה בבית החולים, וניתן לשוחח איתם על חוויותיהם. הצוות מקיים גם פגישות עם נשים בהריון, לאחר שנעשה אבחון טרום לידתי של בעיה לבבית או ריאתית, על מנת לשוחח על האבחון טרם כל החלטה מצד המשפחה.