נגישות

המחלקה ליילודים ופגים הדסה עין כרם

המחלקה לנאונטולוגיה - יילודים ופגים

נאונטולוגיה היא תת-תחום ברפואת ילדים העוסק ברפואת יילודים, ומגשר בין מיילדות לרפואת ילדים. המחלקה לנאונטלוגיה נותנת מענה ליילודים בריאים וגם לתינוקות הזקוקים לטיפול רפואי לאחר הלידה (תינוקות שנולדו במשקל נמוך, עם מומים מולדים, זיהומים או תשניק סב לידתי) או לפגים שנולדו לפני סוף ההריון.

בשני בתי החולים של הדסה בהר הצופים ובעין כרם נולדים מדי שנה יותר מ-13,500 תינוקות. בכל אחד מבתי החולים יש מחלקות של יולדות-תינוקות ליילודים בריאים שנולדו במועד, תינוקיות, וכן יחידות לטיפול נמרץ וטיפול מיוחד שערוכות לטיפול בפגים וילודים (כ-800 בשנה) עם בעיות נשימתיות, לבביות, כירורגיות, גנטיות ועוד.

העבודה במחלקת יולדות-תינוקות מתבצעת לפי רצונם של האם והמשפחה (בפרט בשאלת ביות מלא או גמיש), ובהתאם למצבו/ה של התינוק/ת. הטיפול ביילוד חולה מבוסס על טיפול כוללני ואישי, כלומר עירוב של מומחים בתחומים הרלוונטיים בשלב מוקדם ככל האפשר (ולעיתים עוד מההריון) לצד שיתוף המשפחות בטיפול מלידה. היחידות מובילות בשיטות הנשמה חדשניות, מתן הזנה תוך ורידית מוקדמת, התאמת כלכלה אישית וניטור רציף תוך שימוש בציוד חדיש ומתקדם ביותר.

צוות המחלקה לנאונטולוגיה הדסה עין כרם

הצוות המטפל במחלקה כולל רופאים שמתמחים בטיפול ביילודים ופגים, אחיות, עובדות סוציאליות ופסיכולוגים, יועצות הנקה, דיאטניות ורוקחים, פיזיותרפסטיות, קלינאיות תקשורת ובודקות שמיעה, מרפאות בעיסוק, טכנאי הנשמה, בנות שירות לאומי, ומתנדבי הארגונים "בטרם" ו"יעל".

צוות מערך היילודים והיחידות לטיפול נמרץ ביילודים ופגים, לצד הנהלת המרכז הרפואי כולו, משקיעים מאמצים רבים ביצירת סביבה נוחה, בטוחה ונעימה לתינוק ולהוריו באשפוז לאחר הלידה. הטיפול מבוסס על שיתוף מלא עם המשפחה מתוך הבנה שמידע והדרכה יעזרו להפיג חלק מהחששות המלווים באופן טבעי את ההריון, הלידה והימים הראשונים לאחריה. אנו חותרים למתן טיפול מקצועי, כוללני ומסור לאם ולילוד המושתת על אכפתיות, תמיכה ויחס של כבוד לתינוק ולמשפחתו, תוך עידוד הנקה וקידום ביות.

מחלקות ומרפאות

דברים שכדאי לדעת

הדסה כאן בשבילכם

כתובתבניין אם וילד, קומה 6
שעות פעילותהמחלקה מספקת שירות 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע
טלפון02-6779064
טלפון שני02-6779320
זימון תורים02-5842111