נגישות

יחידת ריאות ילדים הדסה הר הצופים

יחידת ריאות ילדים

ביחידת ריאות ילדים עוסקים באבחון, ייעוץ, טיפול ומעקב בילדים הסובלים ממחלות בדרכי הנשימה, אשר מגיעים לבית החולים דרך חדר המיון, ילדים מאושפזים וכאלו שמגעים למרפאות חוץ ואשפוז יום ילדים. המרפאה מטפלת בחולי אסטמה, בעיקר אסטמה קשה, מחלות ריאה אינטרסטיציאליות, מומים מולדים בדרכי הנשימה, פגים ודלקות ריאה מורכבות.

בבית חולים הדסה מבצעים תפקודי ריאה מסוגים שונים כגון תפקודי ריאה בתינוקות, ספירומטריה, תגרים לאבחון של אסטמה, ברונכוסקופיות, בדיקות פיקוח על נשימה ועוד.

יחידת הריאות מורכבת ממנהלת יחידה ו- 5 רופאים מומחים ומנוסים בתחום מחלות ריאה בילדים, והיחידה עובדת במקביל בהדסה עין כרם והדסה הר הצופים.

מרכז לסיסטיק פיברוזיס

הטיפול בחולה עם סיסטיק פיברוזיס (CF) מורכב ודורש גישת צוות נרחבת רב תחומית ומקיפה לכל חולה בנפרד, לכן יש צורך בטיפול ומעקב קפדניים במרכזי CF. מבנה זה מאפשר למשפחות לנצל את המיומנות של מאגר המומחים ולקדם את איכות ותוחלת החיים של המטופלים כל שנה ושנה.

אנו מאמינים שבעבודה של צוות רב מקצועי כל אחד מחברי הצוות מסוגל להגיע לרמה המקצועית הטובה ביותר וכך ניתן לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלים ולשמש כמשאב מלמד, מדריך, תומך, מלווה ומעודד למטופלים ובני משפחותיהם.

אחד המאפיינים החשובים של המרכז שלנו הוא עבודת צוות רב מקצועי אשר כולל: מנהלת המרכז, רופאי ריאות ילדים מומחים, רופא מומחה בגסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים, אחות מרכזת תחום, תזונאית, פיזיותרפיסטים, עובדת סוציאלית, פסיכולוגית, רוקחת קלינית, טכנאיות מעבדה לתפקודי ריאה, מתאמת מחקר ועוזרות מחקר. כאשר החולים מגיעים לביקורת הם מקבלים יעוץ מצוות רב תחומי אשר עובד במשולב ונותן מענה מידי לצורכי המטופלים ובני משפחותיהם.

השירות עובד בקשר עם המכון לריאות בבית החולים הדסה עין כרם.

מנהלת יחידת ריאות ילדים ומרכז CF - דר' מאלנה כהן-סימברקנו

הדסה כאן בשבילכם

שעות פעילותיש לוודא את זמני הפעילות במרכז לזימון תורים
זימון תורים02-5842111